Strongman w opałach! Mariusz P. ma problemy z prawem. Może trafić do więzienia na pięć lat

Sławny sportowiec Mariusz P., zawodnik MMA, stanie wkrótce przed sądem. Został oskarżony przez właściciela jednego z hoteli w Andrychowie o przywłaszczenie mienia.

Konflikt o hotel w Andrychowie trwa od trzech lat, a 15 lipca znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Wadowicach. Wówczas dowiemy się, czy znany sportowiec Mariusz P. dokonał przywłaszczenia mienia.

Zobacz wideo Ola Kot nie przechodzi pod drabiną. Jakie jeszcze przesądy "łyka"?

Magda MołekMagda Mołek w bikini do doradcy Czarnka: Trzymajcie lepkie łapska z dala

Mariusz P. ma problemy z prawem

Mariusz P. były zawodnik MMA i strongman przejął część hotelu w Andrychowie. Wraz ze swoją ekipą sportowiec w 2018 roku wszedł do hotelu w Andrychowie i miał zająć część pokoi. Wyjaśniał wówczas w mediach, że pół obiektu jest jego własnością, ponieważ kupił udziały od byłej żony właściciela.

Mariusz P. podkreślał wówczas, że ma prawo do korzystania z części hotelu i wynajmowania pokoi. Zaprzeczył, żeby wejście do hotelu miało formę "najazdu". Przyznał jednak, że wymienił część zamków.

Innego zdania jest właściciela hotelu. Według niego umowa sprzedaży udziałów w hotelu jest nieważna. Do jej zawarcia miało dojść bowiem w momencie, kiedy nie doszło jeszcze do podziału majątku między byłymi małżonkami.

Sprzedaż udziałów w hotelu została dokonana przed podziałem majątku i bez mojej zgody - tłumaczył w rozmowie z Money.pl "współwłaściciel" hotelu.

Właściciel hotelu złożył zawiadomienie do prokuratury w Wadowicach. Postępowanie zostało wówczas umorzone. W związku z tym hotelarz skierował akt oskarżenia do sądu. Zarzucił strongmanowi przywłaszczenie mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sylwia Bomba opowiedziała o rozstaniuSylwia Bomba zdradziła, dlaczego podjęła decyzję o rozstaniu z partnerem

Mariusz P. to utytułowany sportowiec. Ośmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski strongmanów, sześciokrotnie mistrza Europy (w latach 2002–2004 i 2007–2009 i pięciokrotnie mistrza Świata strongmanów. Odnosił też sukcesy w walkach w formule MMA dla federacji KSW.

Więcej o: