Księcia Karola zabraknie na odsłonięciu pomnika Diany. Wiadomo, dlaczego się nie pojawi. I nie jest to związane z obowiązkami

Na początek lipca planowane jest odsłonięcie pomnika księżnej Diany w Londynie. Książę Harry specjalnie z USA przyleciał do Wielkiej Brytanii, by oddać hołd matce. Okazuje się, że w tym dniu zabraknie jednak u jego boku nie tylko Meghan Markle, ale również i ojca, księcia Karola.

Od tragicznej śmierci księżnej Diany w wypadku samochodowym mijają 24 lata. Na zawsze zapisała się w pamięci Brytyjczyków jako "królowa ludzkich serc". Zagraniczne media donoszą, że na odsłonięciu jej pomnika, który ma znaleźć się w ogrodzie Pałacu Kensington, zabraknie przyszłego następcy tronu. Książę Karol nie zaszczyci swoją obecnością tej uroczystości i ma ku temu powód.  

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Książę Karol nie pojawi się na odsłonięciu pomnika księżnej Diany 

1 lipca, w 60. rocznicę urodzin księżnej Diany, brytyjska rodzina królewska uczci jej pamięć. Na uroczystości pojawią się jej synowie, książę William i książę Harry, jednak bez żon. Zabraknie również księcia Karola. Jak donosi portal Entertainment Tonight, Karol wraz z Camillą tego dnia będą przebywać w Szkocji. Jak zdradził informator, książę zdecydował, że nie weźmie udziału w uroczystości, by nie rozpraszać uwagi swoją obecnością. Przyszły następca tronu jak ognia unika tematów związanych z byłą żoną. 

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nie było szczególnie udane - i jest to bardzo delikatne określenie. W życiu księcia pojawiła się druga kobieta, Camilla Parker-Bowles. Jak księżna Diana przyznała w słynnym wywiadzie, trzy osoby w małżeństwie to już jest tłum. Nie była szczęśliwa w związku, który miał na nią destrukcyjny wpływ. Wyznała, że Karol stale ją ignorował. W pewnym momencie, z powodu niepowodzenia w miłości, targnęła się na własne życie. Gdy w sierpniu 1996 roku sfinalizowano rozwód, została pozbawiona tytułu "Jej królewskiej Mości". Rok później w Paryżu doszło do wypadku samochodowego. W wyniku doznanych obrażeń Diana zmarła w szpitalu. 

Spodziewaliście się, że zabraknie księcia Karola na odsłonięciu pomnika tragicznie zmarłej byłej żony? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.