Magda Gessler ma powód do świętowania. Otrzymała wyróżnienie od Michelin

Magda Gessler została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Michelin. Restauratorka nie kryła dumy.

Magda Gessler na to wyróżnienie czekała latami. Została doceniona jako gwiazda kuchni. Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna wręczyła jej "wyróżnienie dla osoby promującej sztukę kulinarną w Polsce i w Europie w mediach tradycyjnych i społecznościowych". Restauratorka nie kryła radości i dumy. Pochwaliła się osiągnięciem w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Magda Gessler radzi, co powinni zrobić właściciele restauracji, by przerwać kryzys

Magda Gessler z wyróżnieniem od Michelin

Restauratorka zamieściła na Instagramie nagranie z gali Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, gdzie odebrała wyróżnienie. Doceniono jej medialną osobowość.

Za to, że mam wpływ na opinie i na pokochanie kuchni na całym świecie, na pisanie o niej itd. Okazuje się, że za to też można dostać wyróżnienie Michelina. To jest bardzo kochane, cudowne i wzruszające  - powiedziała Magda Gessler.

Na gali świętowała w towarzystwie uznanego kucharza Przemysława Klimy z krakowskiej restauracji "Bottiglieria 1881", który w ubiegłym roku otrzymał gwiazdkę Michelin, a teraz został wyróżniony przez Academie Internationale de la Gastronomie jako szef kuchni. Otrzymał nagrodę Prix au Chef de L'Avenir. Okazało się, że Magda Gessler jest fanką jego przysmaków i kibicuje przyjacielowi.

W nadziei na jeszcze, jeszcze więcej gwiazdek Michelin! Oby kolejna wkrótce! Jestem przekonana, że wszyscy twoi wierni smakosze myślą podobnie! - napisała Magda Gessler na Instagramie, życząc sukcesów koledze.

Restauratorka świętowała swój sukces w towarzystwie rodziny - dzieci i ich partnerów, oczywiście w swojej warszawskiej restauracji "U Fukiera".

 
A to jest nagroda za moją dzisiejszą nagrodę. Być w takim towarzystwie, z taką miłością - powiedziała, nagrywając krótki filmik z kolacji.

Magda Gessler doprecyzowała także, kiedy wręczane są poszczególne nagrody.

Sprostowanie błędnych informacji, które pojawiły się w niektórych mediach na temat wyróżnień wręczanych 23.06 przez Macieja Dobrzynieckiego, przedstawiciela Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej. Wyróżnienia- czerwiec, gwiazdki Michelin - listopad - napisała restauratorka na Instagramie.

Gwiazdki i wyróżnienia Michelin uchodzą za najważniejsze na świecie nagrody kulinarne dla restauracji i osób związanych z gastronomią. W czerwcu są rozdawane wyróżnienia, natomiast w listopadzie - gwiazdki Michelin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.