Matylda Damięcka trafnie podsumowała mecz Polska-Słowacja. Artystka ironizuje

W sieci zawiedzeni kibice dyskutują na temat nieudanego meczu Polaków ze Słowakami. Do grona komentujących porażkę naszych na tegorocznym turnieju dołączyła Matylda Damięcka. Na swój profil na Instagramie dodała znamienną grafikę.

Matylda Damięcka, pomimo że z wykształcenia jest aktorką, od jakiegoś czasu jest znana z racji działania na innym polu sztuki. Artystka umieszcza na swoim instagramowym profilu @thegirlwhofellonearth celne grafiki, komentujące na bieżąco wydarzenia społeczne.

Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

Matylda Damięcka jest popularną rysowniczką

Rysunki Damięckiej są bardzo popularne i często udostępniane, a ich autorka nie ukrywa swoich poglądów i niekiedy kontrowersyjnych opinii. Teraz Damięcka na tapet wzięła temat przegranego przez Polaków meczu ze Słowacją. Nasza drużyna pierwszą rozgrywkę w fazie grupowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej przegrała 2:1.

 
Miszczem Polski jest Polska- widzimy na pierwszym obrazku

Drugą zaś częścią tej minimalistycznej grafiki, jest portret rodaka siedzącego w fotelu i komentującego wynik meczu. "Ja bym to lepiej zrobił" - czytamy.

Damięcka w ten sposób nawiązuje do stereotypu Polaka-kibica, o którym mówi się, że w trakcie trwania dużych wydarzeń sportowych staje się specjalistą w absolutnie każdej dziedzinie.

Gwiazdy zawiedzione wynikiem meczu Polska-Słowacja

Po nieudanym występie polskich zawodników na pierwszym meczu fazy grupowej turnieju w sieci pojawiło się mnóstwo memów nawiązujących do porażki. Również gwiazdy, które kibicowały naszym, nie kryli zawodu debiutem polskiej drużyny na Euro 2021. 

Znudzenie rozgrywką wyraziła Agnieszka Woźniak-Starak, poprzez dodanie zdjęcia na którym wyraźnie przysypia. Na śmieszki z polskiego bramkarza, Wojciecha Szczęsnego, który podczas meczu wbił samobójczą bramkę, zareagowała jego żona, Marina. Piosenkarka zablokowała komentarze pod zdjęciem z synem Liamem tuż po wpadce Szczęsnego na boisku.

Trzymacie kciuki za Polaków, czy uważacie, że ich porażka w tegorocznym turnieju jest już przesądzona?

Więcej o: