Powstała petycja, w której zażądano od Meghan Markle i księcia Harry'ego rezygnacji z królewskich tytułów. Masa podpisów

Książę Harry i Meghan Markle rok temu zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków. Wciąż jednak została jedna rzecz, która łączy ich z dworem - to tytulatura. Poddani nie chcą, by książę Harry posługiwał się tytułem. Stworzyli petycję wzywającą do rezygnacji z tego przywileju.

Książę Harry liczył się z tym, że po wyprowadzce do Stanów ucierpi jego kontakt z rodziną. Wydawało się, że życie na własny rachunek z Meghan Markle działa na ich korzyść. Harry odciął się od swoich bliskich, ale postanowił jednocześnie zatrzymać królewski tytuł. W Wielkiej Brytanii powstała więc petycja, która wzywa księcia do rezygnacji. Podpisało ją mnóstwo osób.

Zobacz wideo Wzruszające przemówienie księcia Harry'ego na koniec wizyty w Afryce [ENG]

Fani rodziny królewskiej żądają, by książę Harry zrezygnował z tytułu 

Książę Harry i Meghan Markle odchodząc z monarchii, musieli zrezygnować z nazwy "Sussex royal", która przysługiwała im od początku ich działalności w mediach. Nie mogą używać jej do promowania swoich działań. Okazało się jednak, że nie chcą tak szybko rezygnować z tej nazwy. Gwiazda "W garniturach" kilka miesięcy temu wydała książkę dla dzieci, na której podpisała się wprost jako "księżna Sussex", choć wspólnie z mężem deklarowali, że chcą być po prostu "Meghan" i po prostu "Harrym".

Już 25 tys. osób podpisało petycję zainicjowaną przez ekspertkę królewską Lady Colin Campbell, żądając, aby książę Harry zrezygnował ze wszystkich królewskich tytułów. Działania Meghan i Harry'ego pokazują, że chcą odciąć się od monarchii na własnych zasadach.

Jako całkowicie prywatna osoba, bez królewskiej rangi czy tytułu, (Harry) będzie mógł oddawać się swoim osobistym przekonaniom, bez wynikającej z tego możliwości zniszczenia instytucji monarchii lub stosunków między przyjaznymi mocarstwami. Będzie mógł swobodnie wyrażać swoje przekonania, bez względu na to, jak bardzo budzą one zastrzeżenia - bez skutków, które w innym przypadku byłyby nieuniknione - czytamy w opisie petycji.

Colin Campbell dodała, że rezygnacja z królewskich tytułów w obecnej sytuacji to jedyne słuszne rozwiązanie. Nie posiadając tytułu, Harry będzie mógł bez konsekwencji wyrażać swoje opinie na różne tematy, bez szkody dla instytucji monarchii.

Uważa również, że tytuły królewskie nie są potrzebne Meghan i Harry'emu, gdyż i tak cała uwaga skupia się na nich. Po rezygnacji w dalszym ciągu będą mogli czerpać korzyści ze swojej tożsamości.

Podobno po ostatnim wywiadzie Harry'ego pracownicy Pałacu Buckingham również wezwali królewską parę do rezygnacji z tytułów. 

Myślicie, że książę Harry i jego żona powinni zaprzestać używania tytułów? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.