Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski walczy o... ostatnie miejsce. Wciąż ma na nie szanse

Lada dzień odbędzie się konkurs Eurowizji 2021. Według bukmacherów Rafał Brzozowski toczy zaciętą walkę o pierwsze miejsce (od końca) z Gruzją, Albanią i Hiszpanią.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od tegorocznego konkursu Eurowizji, podczas którego Polskę będzie reprezentować Rafał Brzozowski, wykonując utwór "The Ride". Prezenter TVP ma wystąpić w drugim finale, który według komentatorów ma być nieco słabiej obsadzony. To teoretycznie powinno zwiększyć szanse piosenkarza na zajęcie nieco wyższej pozycji. Być może coś w tym jest - choć polscy bukmacherzy są pewni, że Polska w tym roku zajmie ostatnie, 39. miejsce, to ci zagraniczni nie są już aż tak negatywie nastawieni. Jednak daleko im od dawania nadziei na występ w ostatnim finale.

Zobacz wideo Rafał Brzozowski przygotowuje się do Eurowizji. Śpiewa "The Ride" pod prysznicem?

Ellen DeGeneresEllen DeGeneres kończy swój program. Był na antenie 20 lat

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski walczy o ostatnie miejsce

Na najpopularniejszej fanowskiej stronie Eurowizji "Eurovision World" w zakładce przewidywań bukmacherów do całego konkursu, miejsce Brzozowskiego oszacowane zostaje na 35. pozycji. Za nim znajdują się aż cztery kraje: Estonia, Gruzja, Albania i Hiszpania. Przewidywania do drugiego finału dają piosenkarzowi już zdecydowanie więcej szansy na podbicie dna - Brzozowski stabilnie trzyma się ostatniego miejsca w zestawieniu.

Fanowska strona jest o tyle istotna, że w poprzednich latach trafnie typowała nie tylko zwycięzcę, ale również większość kolejnych miejsc w konkursie - można na niej wciąż głosować w plebiscycie internetowym. Ten daje Rafałowi nieco większe szanse na miejsce odrobinę wyższe, choć wciąż nie finałowe: zgodnie z głosowaniem Polska zajmie 30. miejsce.

Kto zatem w tym roku zwycięży, skoro nie Polska? W ostatnich dniach na prowadzenie wysunęła się Francja, która zepchnęła Maltę z pierwszego miejsca. Jednak różnica pomiędzy nimi jest wciąż minimalna - według bukmacherów jest to około dwa procent na korzyść Francji, a według głosujących w plebiscycie - zaledwie jeden procent. Na podium wciąż jest też Szwajcaria, która goni Francję i Maltę i również nadal ma szanse na zwycięstwo.

Rafał Brzozowski ma za sobą już pierwszą sceniczną próbę swojego występu. Opinie akredytowanych dziennikarzy przy Eurowizji 2021 były raczej chłodne. Choć część z nich pochwaliła inscenizację show, to pojawiły się głosy o słabym wokalu Brzozowskiego. Podczas próby wokaliście towarzyszyli chórzysta Paweł Skiba i czterech tancerzy Egurrola Dance Studio.

Iga i Karol ze 'Ślubu od pierwszego wejrzenia'"Ślub...". Iga ma tajemnice przed widzami? Karol stracił cierpliwość

Przypominamy, że tegoroczny konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie. Występ Brzozowskiego z kolei będzie miał miejsce w czwartek 20 maja. Będziecie kibicować Rafałowi? Myślicie, że ma jeszcze szanse wejść do finału?