Stanisława Celińska odrzuca część ważnych ról. Ma ku temu powód. "W takich filmach nikt mnie już nigdy nie zobaczy"

Stanisława Celińska w jednym z wywiadów opowiedziała o jej życiu w dobie pandemii. Aktorka podjęła decyzję, by już nigdy nie brać udziału w smutnych produkcjach. "Uważam, że jest to mnie i ludziom niepotrzebne".

Stanisława Celińska mimo pandemii nie poddaje się i jest stale aktywna zawodowo. Aktorka opowiedziała o swoim podejściu do obecnej sytuacji na świecie. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Z tego względu podjęła ważną decyzję. Nie zagra już nigdy w smutnej produkcji.

Kuba Wojewódzki i Stanisława CelińskaKuba Wojewódzki. Mocne zakończenie sezonu. Gościem Stanisława Celińska: Człowiek nie może zapominać, że kiedyś osiągnął dno

Stanisława Celińska nie zagra więcej w smutnych produkcjach

Stanisława Celińska w ubiegłym roku wydała piosenkę "Zatrzymani w czasie", w której opowiedziała o życiu z koronawirusem. W wywiadzie dla "Świata zdrowia" zdradziła, że utwór nie miał mieć negatywnego wydźwięku. Według niej ludzie dzięki pandemii zaczynają doceniać relacje, które wcześniej zaniedbywali.

Z jednej strony jest lęk przed chorobą i przed śmiercią, z drugiej zaś to zatrzymanie w czasie pozwala nam na wejście w siebie głębiej. (...) Mamy szansę zobaczyć swoich bliskich na nowo, może na nowo pokochać, dostrzec, kim naprawdę są. Zapędzeni w życiu już nie patrzymy na kogoś, tylko próbujemy nadążyć. Nie mamy czasu, by skupić się na sobie i drugim człowieku. Pandemia może więc być takim czasem podarowanym, który trzeba wykorzystać - wspomniała.

Aktorka zdradziła, że mimo pandemii stara się myśleć pozytywnie. Jej receptą na dobre samopoczucie jest poświęcenie się swojej pasji.

Oczywiście sama też odczuwam czasami zniechęcenie i marazm, bo udziela mi się ta ogólna depresja. Jednak absolutnie nie wolno się jej poddawać! Trzeba ciągle coś tworzyć, rozwijać swoje pasje, nawet będąc zamkniętym w czterech ścianach. Poszukać sobie czegoś, co nas pocieszy. Byle nie szukać tego w używkach. Może są jakieś pasje, które kiedyś odłożyliśmy, bo nie było na nie czasu? Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, by cieszyć się życiem. Trzeba cieszyć się z tego, co jest - dodała.

Stanisława Celińska wyznała również, że zdecydowała się nigdy więcej brać udziału w smutnych produkcjach. Stwierdziła, że ma już zbyt dużo przygnębiających ról na swoim koncie.

Mam w tej chwili 73 lata i tych ról, kiedy musiałam cierpieć, umierać i wygłaszać smutne kwestie, zagrałam już bardzo dużo. Nie chcę już tego robić i uważam, że jest to mnie i ludziom niepotrzebne. W tej chwili jest nam potrzebny optymizm i radość. Dlatego w takich ciężkich filmach nikt mnie już nigdy nie zobaczy. Nie dam się namówić - mówiła.

Zgadzacie się z decyzją aktorki?

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

Stanisława CelińskaStanisława Celińska ma problemy zdrowotne. Ból nóg nie pozwala aktorce na chodzenie