Andrzej Chyra w żałobie. Opublikował wruszające nagranie z pogrzebu taty

Andrzej Chyra przeżywa trudne chwile. Na początku marca zmarł jego ojciec, Adolf Chyra.

Andrzej Chyra nie bez powodu uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych polskich aktorów - od lat gra u najlepszych, nie boi się wymagających ról, a postacie, które tworzy są wielowymiarowe. Na co dzień stara się chronić prywatność i tylko od czasu do czasu decyduje się pokazać zakamarki życia prywatnego w mediach społecznościowych. Jednak ostatnio na Instagramie aktora pojawił się smutne nagranie. Andrzej Chyra pokazał, jak żegnano jego ojca.

Królowa Elżbieta II, Meghan MarkleMeghan mówiła prawdę o relacjach z królową? Do sieci wyciekło nagranie - jest kocyk!

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Andrzej Chyra w żałobie. Opublikował nagranie z pogrzebu taty

Jak podaje "Tygodnik Głogowski", ojciec Andrzeja, Adolf Chyra zmarł dokładnie 9 marca w wieku 80 lat. 15 marca na Instagramie aktora pojawiło się wideo opisane hasztagiem #pogrzebtaty. Na krótkim filmiku widzimy, że pana Adolfa żegnała orkiestra górnicza, delegacja zakładów Polskiej Miedzi i wiele innych osób. Pogrzeb Chyry odbył się na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach.

Adolf Chyra był zasłużony dla górnictwa Polskiej Miedzi. W takcie całej kariery zawodowej w KGHM Polska Miedź zajmował szereg stanowisk pełniąc przy tym wiele funkcji - czytamy w Tygodniku Głogowskim.
 

Kim był Adolf Chyra?

Według Artura Zborowskiego, dziennikarza filmowego to on miał największy wpływ na syna.

Urodzony lider, człowiek konkretny, aktywny, niezwykle odpowiedzialny. W artykułach na temat Chyry-aktora wiele z tych epitetów powraca. Symboliczne spotkanie pomiędzy nimi miało miejsce w kinie w 2006 roku, kiedy Andrzej zagrał Wałęsę w nowelowym 'Strajku' Schlöndorffa. Adolfmiał silne związki z 'Solidarnością' - pisał.

Wyrazy współczucia przesyła również redakcja Plotek.pl