Monika Olejnik i królowa Elżbieta II na jednym zdjęciu. Chyba dobrze im się rozmawiało, ale to osoba w tle skradła show

Monika Olejnik pokazała archiwalne zdjęcie z królową Elżbietą II. Na drugim planie fotografii możemy dostrzec gwiazdę sportu.

Monika Olejnik podzieliła się z odbiorcami zdjęciem, na którym znajduje się w jednym pomieszczeniu razem z królową Elżbietą II. Fani zwrócili jednak uwagę na osobę w tle. 

Zobacz wideo Monika Olejnik ćwiczy plank z uśmiechem na ustach

Monika Olejnik i królowa Elżbieta II na jednym zdjęciu

Zdjęcie zostało zrobione podczas pierwszej i jedynej wizyty królowej Elżbiety w Polsce - w marcu 1996 roku. Jedynej, bo zgodnie z tradycją brytyjska monarchini tylko raz składa oficjalną wizytę w danym kraju. Do wspomnień skłoniło dziennikarkę medialne wydarzenie z udziałem księcia Harry'ego i Meghan Markle.

 
Czego dowiemy się o rodzinie królewskiej? Tuż po #kropkanadi w poniedziałek 8 marca wielkie wydarzenie. Oprah Winfrey przeprowadzi rozmowę z Harrym i Meghan, księciem i księżną Sussexu.

Fani dziennikarki zachwycili się historycznym zdjęciem. Widać na nim szerokie uśmiechy zarówno królowej, jak i Moniki Olejnik, więc można przypuszczać, że dobrze im się rozmawiało. Obserwatorzy dziennikarki na Facebooku zwrócili też uwagę na drugi plan zdjęcia - możemy zobaczyć na nim polską lekkoatletkę Irenę Szewińską, trzykrotną mistrzynię olimpijską:

A w tle nasza KRÓLOWA PANI IRENA SZEWIŃSKA
Królowa i dwie gwiazdy.

Fotografia u większości wzbudziła bardzo pozytywne emocje.

Królowa Elżbieta w Polsce w 1996 roku 

Wizyta królowej w Polsce w 1996 roku rozpoczęła się przylotem do Warszawy na Okęcie. Towarzyszył jej mąż, książę Filip. Prosto z lotniska królowa przyjechała do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskie Przedmieście, gdzie oczekiwał na nią Aleksander Kwaśniewski z żoną Jolantą. Były prezydent w następujących słowach wspominał wizytę królowej:

Królowa zaimponowała nam profesjonalizmem. Zgodnie z protokołem po odegraniu hymnu podczas przechodzenia przed frontem żołnierzy trzeba się zatrzymać i powiedzieć "czołem żołnierze". Królowa trzymała rękawiczki i torebkę. Miała tam ukrytą kartkę z zapisanym transkrypcją powitaniem "czołem żołnierze". Byliśmy pod wrażeniem.

Przypominamy, że wyczekiwany przez cały świat wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego z Oprah Winfrey zostanie wyemitowany już 7 marca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.