Aleksander Doba nie żyje. Podróżnik i kajakarz miał 74 lata. Znana jest przyczyna śmierci

Aleksander Doba nie żyje. O śmierci słynnego podróżnika poinformowała jego rodzina w facebookowym wpisie. Znana jest także przyczyna śmierci.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Aleksander Doba, słynny polski podróżnik i kajakarz. Informację o śmierci mężczyzny podała jego rodzina na facebookowym profilu Doby:

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro, spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki.

Aleksander Doba nie żyje. Miał 74 lata

Pod postem pojawiły się kondolencje fanów i przyjaciół:

Wyrazy współczucia dla rodziny. Ogromna strata.
Niemożliwe! Tyle witalności dało się czuć w niedawnych postach! Wprost trudno uwierzyć!
Ogromna strata, nietuzinkowego człowieka z wielkim sercem i otwartą głową.
Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Głos zabrała także Monika Pyrek:

Nigdy nie zapomnę tych fascynujących rozmów, tej energii, którą zarażał, również stypendystów Fundacji, jako członek Rady Funduszu. A miałam jeszcze wylicytowaną kolacje z Olkiem, ale nigdy nie mogliśmy się zgrać... Na zawsze w mojej pamięci!

Aleksander Doba był polskim podróżnikiem i kajakarzem uhonorowanym tytułem "Podróżnika Roku 2015" przez "National Geographic". Jako pierwszy człowiek w historii przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, wyłącznie dzięki sile mięśni. Na swoim koncie ma także opłynięcie Morza Bałtyckiego i jeziora Bajkał. Był dwukrotnym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Zmarł w wieku 74 lat podczas wyprawy na Kilimandżaro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.