Media bez wyboru. Tomasz Kammel usuwa komentarze, a Marzena Rogalska wspiera strajk. Wystarczyła jedna emotka

Czy komentarz Marzeny Rogalskiej, który wypowiedziała w "Pytaniu na śniadanie", wskazuje na oficjalne wsparcie strajku Media bez wyboru? Jej działania mówią wiele.

10 lutego odbył się ogromny strajk niezależnych mediów. Stacje telewizyjne, portale internetowe, rozgłośnie radiowe, magazyny i dzienniki postanowiły, że tego dnia nie przekażą żadnych informacji swoim odbiorcom. Zamiast tego przez cały dzień widzieliśmy tylko czarne plansze i komunikaty. Wszystko przez propozycję projektu Ministerstwa Finansów obarczającego koncerny medialne dodatkowym podatkiem reklamowym. Przedstawiciele mediów komercyjnych widzą w tym próbę likwidacji niezależnych środków masowego przekazu przez partię rządzącą. Podkreślić trzeba, że media nie uchylają się od opłat, do których są zobowiązane. Wielu znanych dziennikarzy przyłączyło się do strajku - wśród nich jest Hanna Lis czy Kinga Rusin. Czy do tego grona można także zaliczyć prezenterkę "Pytania na śniadanie", Marzeną Rogalską?

Zobacz wideo My również protestowaliśmy

Media bez wyboru. Tomasz Kammel usuwa komentarze, za to Marzena Rogalska oficjalnie wsparła strajk? "Nam nie jest do śmiechu"

Tomasz Kammel i Marzena Rogalska są jedną z par prowadzących poranny program "Pytanie na śniadanie". Dyżurowali właśnie 10 lutego, czyli w dzień strajku niezależnych mediów. Prezenterzy z pewnością zostali poinformowani, aby nie wspominać o działaniach konkurencyjnych tytułów, jednak na koniec programu z ust Rogalskiej padły słowa, które widzowie odebrali jako zrozumienie dla protestu.

Dzisiaj nam nie jest do śmiechu - zwróciła się do widzów.

Na jej profilu na Instagramie niemal natychmiast pojawiły się komentarze nawiązujące do tego przekazu. Internauci nie mają wątpliwości - w ten sposób Rogalska wyraziła swoje wsparcie dla strajku Media bez wyboru.

Ostatnie pani słowa w "PnŚ" - "dzisiaj nam nie jest do śmiechu".
Bo nie jest - odpisała krótko prezenterka.

Komentarz Marzeny RogalskiejKomentarz Marzeny Rogalskiej instagram/marzena_rogalska

Inny komentarz brzmiał za to:

Wolne media.

Na co Rogalska odpowiedziała emotką w kształcie serca.

Komentarz Marzeny RogalskiejKomentarz Marzeny Rogalskiej instagram/marzena_rogalska

Widzowie za to zupełnie inaczej zareagowali na brak żadnego komentarza ze strony Tomasza Kammela. Na jego profilu pojawiło się wiele nieprzychylnym komentarzy, które prezenter na bieżąco kasuje. Kilka z nich udało nam się wychwycić.

Komentarze na profilu Tomasza KammelaKomentarze na profilu Tomasza Kammela instagram/tomaszkammel/

Marzenie Rogalskiej gratulujemy odwagi - w końcu niewiele gwiazd, które współpracują z TVP, mówi głośno, co tak naprawdę myślą. Czekamy również na reakcję Jacka Kurskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.