Syn księżniczki Eugenii sporo namieszał w rodzinie królewskiej. Córka królowej Elżbiety już bez szans na tron

Narodziny pierwszego dziecka księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka oznaczają przetasowania w kolejce do brytyjskiego tronu. Sprawdziliśmy, które miejsce w linii sukcesji zajmie chłopczyk i co to oznacza dla innych członków rodziny królewskiej.

Księżniczka Eugenia – wnuczka Elżbiety II - i jej mąż Jack Brooksbank przywitali we wtorek pierwsze dziecko. Chłopiec, którego imienia jeszcze nie poznaliśmy, jest dziewiątym prawnukiem królowej. To oznacza, że zajmie jedenaste miejsce w linii sukcesji i wydłuży kolejkę do tronu dla innych kandydatów.

Zobacz wideo

Maffashion pokazała zdjecia w bieliźnie bez retuszu. 'Super, że nie zakłamujesz tego, jak ciało wygląda po ciąży' (zdjęcie ilustracyjne)Maffashion pokazała zdjecia w bieliźnie bez retuszu. "Super, że nie zakłamujesz tego, jak ciało wygląda po ciąży"

Kolejka do brytyjskiego tronu

Pojawienie się dziecka Eugenii i Brooksbanka zmieniło linię brytyjskiej sukcesji. Królowa Elżbieta II rządzi od prawie siedmiu dekad i cały świat przygląda się temu, kto ją zastąpi. Jak się okazuje, syn księżniczki Eugenii wydłużył kolejkę do tronu dla dwojga dzieci Elżbiety II. Na dwunaste miejsce spadł najmłodszy syn królowej, książę Edward, a księżniczka Anna przesunęła się z miejsca czternastego na piętnaste.

Pierwszy w kolejce do tronu jest obecnie pierworodny królowej, książę Karol, a następnie książę William i jego dzieci – książę George, księżniczka Charlotte i książę Ludwik. Książę Harry jest szósty w kolejce, a następnie jego syn Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

8. miejsce w linii sukcesji zajmuje książę Andrzej, trzecie dziecko królowej Elżbiety i księcia Filipa. Tuż za nim znajduje się księżniczka Beatrice, a następnie księżniczka Eugenia. Na jedenastym miejscu jest natomiast jej nowo narodzony syn. Dwunasta osoba w kolejce do tronu to najmłodszy syn Elżbiety II, książę Edward, a następie Jakub (wicehrabia Severn) i Ludwika Windsor.

Na piętnastym miejscu w kolejce do tronu znajduje się teraz księżniczka Anna, drugie najstarsze dziecko królowej Elżbiety, co najpewniej ostatecznie przekreśliło jej szanse na założenie kiedykolwiek na głowę korony. Na ostatnich miejscach listy są Peter Phillips, Savannah Phillips, Isla Phillips oraz Zara Tindall.

Rodzina królewska: Księżniczka Eugenia urodziła syna

Syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka urodził się we wtorek rano w szpitalu w Londynie. W tym samym, w którym w 2019 roku przyszedł na świat syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan - Archie Mountbatten-Windsor.

Księżniczka EugeniaKsiężniczka Eugenia urodziła! Na świecie pojawiło się pierwsze dziecko pary

Eugenia podzieliła się radosną nowiną, publikując zdjęcie malutkiej rączki chłopca, którą świeżo upieczeni rodzice trzymają w swoich dłoniach.

 
Więcej o: