Edyta Jungowska odeszła z show-biznesu 8 lat temu. Teraz pojawiła się w "DDTVN" i opowiedziała, czym się zajmuje

Edyta Jungowska wystąpiła w "Dzień Dobry TVN". Pielęgniarka Bożenka z "Na dobre i na złe" odeszła od show-biznesu w 2013 roku. Opowiedziała, czym się teraz zajmuje. Całkowicie zmieniła branżę!

Widzowie pokochali Edytę Jungowską za jej rolę w serialu "Na dobre i na złe". Zagrała w nim roztrzepaną pielęgniarkę Bożenkę z niezwykle miłym usposobieniem. Po fenomenie serialu wiodła życie w blasku fleszy. W 2013 roku aktorka zniknęła z produkcji, nie chodziła na branżowe imprezy, a nawet dała sobie spokój z teatrem. Ku zaskoczeniu widzów powróciła i pojawiła się jako gość w śniadaniówce "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedziała, czym się obecnie zajmuje. Całkowicie zmieniła branżę. 

Edyta Jungowska w "DDTVN". Co słychać się u serialowej Bożenki? Była aktorka zmieniła branżę!

Edyta Jungowska była związana z filmem i teatrem już wcześniej. Dopiero w 2000 roku nastąpił przełom w jej karierze, kiedy to zaczęła swoją współpracę z "Na dobre i na złe", gdzie grała aż 12 lat. To właśnie ten serial otworzył aktorce drogę do show-biznesu i kariery. Rok po zniknięciu z serialu podjęła jednak decyzję o odejściu od blasku fleszy. Mimo wszystko nadal brała udział w pojedynczych przedstawieniach teatralnych. Dwa lata temu zagrała w spektaklu "Cudowna terapia", z którym wybrała się w trasę po Polsce. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" wyznała, że od momentu ograniczenia aktorstwa skupiła się na rozwoju wydawnictwa Jung-off-ska, które założyła 10 lat temu wraz z partnerem - Rafałem Sabarą. Para wpadła na pomysł założeniu wydawnictwa specjalizującego się w literaturze dla dzieci, gdy Jungowska nagrywała audiobooka "Pippi Langstrumpf". 

Jakbyśmy pomyśleli, ile nas kłopotów czeka, jaki to będzie trud, to nie wiem, czy bym się zdecydowała wtedy na to, żeby w to wejść - mówiła.

Aktorka - która jest prezeską wydawnictwa - opowiedziała o tym, jak udało jej się dotrzeć do wnuczki Astrid Lindgren, która ma prawa autorskie do powieści pisarki.

Jungowska wyznała też, że poważnie myślała o powrocie na scenę, niestety sytuacja pandemiczna pokrzyżowała jej plany. 

Uczestniczyłam w próbach do spektaklu w reżyserii Maćka Wojtyszki, którego premiera miała być w marcu 2021 roku. To też zostało zatrzymane. Ja jeszcze w międzyczasie miałam kontuzję - opowiadała.

Jak dziś prezentuje się była gwiazda? Najnowsze zdjęcia Jungowskiej znajdziecie w naszej galerii. 

Zobacz wideo Family Fest - zaprasza Edyta Jungowska