Edyta Jungowska wraca do telewizji. Już nie jako Bożenka z "Na dobre i na złe". Czeka ją nowa rola

Edyta Jungowska w ostatnich latach zniknęła z telewizji. Teraz wraca - i to od razu to TVP, do jednej z ulubionych produkcji Zobaczymy ją jesienią w serialu "Ojciec Mateusz" u boku Artura Żmijewskiego.

Edyta Jungowska przestałą pojawiać się w telewizji w 2014 roku. Od tego czasu skupiła się na pisaniu i tworzeniu audiobooków. Teraz jednak ma się to zmienić. Aktorka wraca do TVP i już niebawem zobaczymy ją w jednym z najważniejszych seriali.

Edyta Jungowska zagra w serialu "Ojciec Mateusz"

Edyta Jungowska, jak informuje "Telemagazyn", już jesienią zagra większą rolę w serialu "Ojciec Mateusz". Po wakacjach zobaczymy ją jako Alicję Witko, wdowę i właścicielkę sklepu w Sandomierzu. Ponieważ po śmierci męża Witko zamieszka na plebanii księdza Mateusza, można się spodziewać, że będzie aktywnie wpływać na fabułę.

Przypomnijmy, że Edyta Jungowska ostatnią dużą rolę zagrała w "Na dobre i na złe" - z produkcją pożegnała się w niezbyt dobrych stosunkach w 2012 roku, potem otrzymała rolę w jednosezonowym "2XL" i zagrała Małgorzatę Antoniak w "Klanie". 2014 rok był dla niej początkiem długiej przerwy z rolami telewizyjnymi. Skupiła się wtedy na rozwoju własnej firmy i wydawaniu książek dla dzieci.

Edyta Jungowska odeszła z "Na dobre i na złe" w atmosferze afery. Ale nie tylko tym konfliktem żył polski showbiznes. Jakie jeszcze skandale z udziałem gwiazd zapamiętamy na długo?

Zobacz wideo