Książę William i księżna Kate zostali oskarżeni o łamanie lockdownu. Wyszli na rodzinny spacer i nie przestrzegali obostrzeń

Księżna Kate i książę William wybrali się na rodzinny spacer. Nie przestrzegali żadnych obowiązujących obostrzeń.

Wielka Brytania obecnie jest w bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej. Na Wyspach w ostatnich dniach notuje się bardzo wiele zakażeń koronawirusem i co ważne, wykryto nowy szczep wirusa. Z tego powodu brytyjski rząd zdecydował się wprowadzić nowe obostrzenia, w tym zakaz lotów. W jego ślady poszły także inne państwa, które wycofały wszystkie loty do Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że po tej sytuacji widok Kate i Williama, którzy spacerowali w gronie najbliższych bez zachowania dystansu, wielu wzburzyło. Do sieci trafiły nawet zdjęcia.

Zobacz wideo Księżna Kate w sukience za prawie 8 tysięcy złotych zaprezentowała nową fryzurę

ZOBACZ TAKŻE: Camilla uważa, że księżna Kate jest dla niej największym zagrożeniem. Nie chce, by to ona została królową

Kate i William złamali obostrzenia

Książę William i księżna Kate razem z dziećmi wybrali się na spacer do "Luminate", czyli królewskiej świątecznej ścieżki udekorowanej światełkami. Dodatkowo książęcej rodzinie towarzyszył książę Edward z żoną i dwójką dzieci.

W konsekwencji rodzinne spotkanie odbyło się w grupie dziewięciu, a nie sześciu osób, jak nakazują brytyjskie obostrzenia. Jeden z internautów zrobił im zdjęcia. Na opublikowanych fotografiach wyraźnie widać, że nikt nie przestrzegał zachowania dystansu i noszenia maseczek.

Zdjęcia błyskawicznie rozeszły się po sieci i zostały opublikowane przez niemal wszystkie media. Trafiły również na stronę Dailymail, gdzie oburzeni internauci komentowali zachowanie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czy ich obowiązują inne zasady niż resztę społeczeństwa?
To jawne ignorowanie reguł - pisali.

A wy co sądzicie o takim zachowaniu?

Narodowa kwarantanna

W związku z zagrożeniem koronawirusem wiele krajów ogłasza nowe obostrzenia. W Polsce od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązuje narodowa kwarantanna. Mocno ograniczono funkcjonowanie hoteli - nie można już wybrać się na wyjazd służbowy. Zamknięte będą stoki narciarskie. W spotkaniach może uczestniczyć tylko pięć osób. Każdy, kto przyjedzie do Polski transportem zorganizowanym, będzie musiał odbyć 10-dniową kwarantannę. Dodatkowo w sylwestrową noc (w godz. 19.00-6.00) będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

Więcej informacji o nowych zasadach bezpieczeństwa znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-etap-odpowiedzialnosci-i-wprowadzamy-dodatkowe-ograniczenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA