Ewa Demarczyk nie miała męża ani dzieci. Na kilka tygodni przed ślubem zmarła. Kto odziedziczy jej majątek?

Mijają cztery miesiące od śmierci Ewy Demarczyk. Wokalistka już przeszło 20 lat temu wycofała się z życia publicznego i przestała koncertować. Jeszcze wcześniej zerwała kontakty z rodziną. Kto przejmie jej majątek?

Ewa Demarczyk odeszła 15 sierpnia 2020 roku. Od lat 90. jednak nie wiadomo było, co dzieje się z „Czarnym Aniołem polskiej piosenki”. Nie śpiewała, nie pokazywała się publicznie, nie udzielała wywiadów. Cztery miesiące po śmierci wraca temat majątku artystki. Nie wiadomo, kto odziedziczy spadek. 

Kto dostanie majątek Ewy Demarczyk?

Ewa Demarczyk ostatnie lata swojego życia spędziła z Pawłem Rynkiewiczem. Jako że ich związek nigdy nie został sformalizowany, mężczyzna nie ma prawa do dziedziczenia jej domu i pieniędzy. Planowali pobrać się we wrześniu, jednak na drodze stanęła śmierć artystki. Obecnie wszystko przypada młodszej siostrze piosenkarki, Lucynie. Wiadomo, że kobiety od lat nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Jak informuje "Dobry Tydzień", panie nie odzywały się do siebie od lat 60.

Nie widziały się przez ostatnie trzy dekady - czytamy.

"Plejada" zdecydowała się nawiązać kontakt z Rynkiewiczem. Ten jednak nie był skłonny do zwierzeń na temat niedoszłej żony i jej majątku. 

Jestem właścicielem części domu, co zostało zapisane w księgach wieczystych. Ewa i ja byliśmy niezależnymi właścicielami swoich części domu. Spadkobiercą części zapisanej w księgach wieczystych na Ewę jest jej siostra Lucyna. Nie interesuje mnie, co zrobi z majątkiem Ewy. Nie będę też tego rozważał medialnie - powiedział w rozmowie.

Wygląda więc na to, że partner wokalistki ma zamiar porozumieć się z Lucyną, ponieważ jeśli tego nie zrobi, straci dom w Wieliczce. Potwierdził to szwagier Demarczyk.

O tym, co się stanie z częścią posiadłości jego ukochanej, zdecyduje siostra Ewy, z którą jego relacje są chłodne. Nie usiedliśmy jeszcze do stołu - wyznał w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Zobacz też: Ojciec Britney Spears nie ma zamiaru oddawać jej wolności. Za to wie już, kto zarządzi majątkiem po jej śmierci. W grze 59 milionów dolarów

Zobacz wideo Paulina Krupińska na nartach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.