Kuba Wojewódzki wspomina magazyn, który założył, gdy miał 29 lat "nie mając kasy". Przy okazji wyśmiał konkurencję

Kuba Wojewódzki dodał na Instagram post, w którym wspomina "BRUM". W komentarzach natomiast krytykuje inny magazyn muzyczny.

Kuba Wojewódzki znany jest ze swojego autorskiego show, z bycia jurorem w programach takich jak "X factor", "Mam talent" czy "Idol" oraz z pisania felietonów dla "Polityki", ale miał również swój magazyn. W 1993 roku, w wieku 29 lat, został redaktorem naczelnym "BRUMu - Magazynu Młodych Bandytów". "BRUM" zaczynał jako audycja radiowa. Czasopismo ukazywało się do 1999 roku. Początkowo skupiało się na polskiej scenie muzycznej, natomiast w 1995 roku dołączono recenzje zespołów zagranicznych, potem przechodząc do bardziej obszernych artykułów i wywiadów.

Zobacz wideo

Kuba Wojewódzki, Krzysztof IbiszKuba Wojewódzki pozuje z "polskim Johnem Lennonem", a fani porównują go do Krzysztofa Ibisza

Kuba Wojewódzki wspomina BRUM i krytykuje "Tylko Rock"

Wojewódzki wstawił na Instagram zdjęcie archiwalnej okładki magazynu.

Magazyn #BRUM. Założyłem go mając 29 lat i nie mając kasy. Bo biedny jest nie ten, kto nie ma pieniędzy, ale ten, kto nie ma marzeń. Nasza najlepsza okładka świąteczna. Titus i Litza z @aciddrinkers_official - napisał Wojewódzki w poście.
 

W komentarzach fani muzyka wspominają swoje doświadczenia z magazynem:

Kupowałem co miesiąc, koledzy '"Tylko Rock", a ja Brum - pisze jeden z internautów.

Wojewódzki zdecydował się odpowiedzieć:

Dla "Tylko Rocka" muzyka zakończyła się na Led Zeppelin - twierdzi dziennikarz.

Inni użytkownicy serwisu Instagram piszą, że gazeta była świetna, a wspomniana okładka - legendarna. Jednak pojawiają się kontrowersje - dwóch sfotografowanych muzyków trzyma przeciętego na pół karpia. Instagramowicze zwracają uwagę, że w obecnych czasach sprawą zająłby się Greenpeace albo inna organizacja, a twórcy okładki zostaliby pozwani za znęcanie się nad zwierzętami. 

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ogłosił nowy biznes. Razem z Januszem Palikotem będą sprzedawać piwa z CBD