Iga Świątek ma szansę na kolejne miliony. Zostanie twarzą dużego koncernu? "Kontrakt, który mógłby otrzymać tylko Lewandowski"

Iga Świątek ma szanse na współpracę z dużym koncernem. Młodziutka tenisistka dzięki kampaniom reklamowym mogłaby zarobić naprawdę duże pieniądze.

Iga Świątek zwyciężyła w finale Rolanda Garrosa i od tej pory Polacy nie przestają o niej mówić. 19-letnia tenisistka jest też chwalona za granicą i już teraz robi międzynarodową karierę. Polska sportsmenka ma też szansę na ogromne pieniądze. Jak donosi "Przegląd Sportowy" w grę wchodzi 6 milionów złotych. 

Iga Świątek z szansą na intratny kontrakt

Iga Świątek w ramach nagrody za zwycięstwo w finale Rolanda Garrosa otrzymała 1,6 mln euro, czyli około 7 mln złotych. 19-latka zdradziła, że część pieniędzy z wygranej chciałaby przeznaczyć na jacht. 

ZOBACZ: Iga Świątek zdradziła, co kupi za wygraną z turnieju Roland Garros. 19-latka zarobiła 7 milionów!

Nim jednak spełni się to marzenie, Iga zrobiła sobie nieco mniejszy prezent i kupiła sobie... kaczki do kąpieli. 

ZOBACZ: Iga Świątek pochwaliła się, na co wydała pierwsze pieniądze z wygranej. Nie jest to jacht, ale nietypowe... zabawki

Teraz okazuje się, że Iga będzie mogła kupować więcej jachtów czy zabawnych kaczek. 19-latka ma szansę na umowę z dużym koncernem, z polskim kapitałem, który za kampanie reklamowe jest w stanie zapłacić Idze nawet 6 milionów złotych. Jak donosi "Przegląd Sportowy" umowa miałaby obowiązywać tenisistkę przez trzy lata. W grę wchodzą nie tylko polskie media, ale też światowe. 

Współpracę oferuje duża firma z polskim kapitałem, która może zainwestować w Igę Świątek w ciągu trzech lat aż 6 mln złotych. To kontrakt, który w polskim sporcie otrzymać mógłby obecnie tylko Robert Lewandowski - mówi Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research, którego cytuje "Przegląd Sportowy".

Podobno umowa może znaleźć się przed Igą już lada dzień. Czy jest dla niej korzystna? Pawlukiewicz wydaje się sugerować, że Iga zamiast na kampaniach reklamowych powinna bardziej skupić się na sporcie i spędzać na korcie tenisowym jeszcze więcej czasu, by utrzymywać kondycję i stawiać na samorozwój. 

Dla samej Igi w najbliższym czasie kontrakty reklamowe nie powinni być jednak priorytetem - mówi ekspert. 

Myślicie, że Iga zdecyduje się na współpracę z koncernem?

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"