Iga Świątek pochwaliła się, na co wydała pierwsze pieniądze z wygranej. Nie jest to jacht, ale nietypowe... zabawki

Iga Świątek na Instagramie zdradziła, na co wydała pierwsze pieniądze po zwycięstwie w finale Rolanda Garrosa. To nietypowe zabawki, które dowodzą, że 19-latka ma wyjątkowe poczucie humoru.

Iga Świątek dzięki ciężkiej pracy, talentowi i niezwykłemu uporowi zwyciężyła w finale Rolanda Garrosa. O 19-letniej tenisistce z Polski usłyszał już cały świat. Iga cieszy się teraz jednak nie tylko doskonałą kondycją oraz sławą, ale również nagrodą, którą dostała za historyczne zwycięstwo. W ręce Polki trafiły bowiem wspaniały puchar oraz premia finansowa. Iga dostała 1,6 mln euro, czyli około 7 mln złotych. Sportsmenka już w pierwszych wywiadach po triumfie pytana była, na co wyda pieniądze. Iga zdradziła wówczas, że jej marzeniem jest własny jacht. Jednak pierwszy zakup był nieco skromniejszy. 

ZOBACZ: Tak Iga Świątek świętowała zwycięstwo. Jej trener wszystko pokazał. Był dymiący się stół i wykwintna kolacja

Iga Świątek kupiła sobie nietypowe zabawki

Iga Świątek opublikowała na InstaStories nowe zdjęcia. Na jednym z nich tenisistka pokazała, że nieco odpuściła dietę i zajada się sushi. Na kolejnym ujęciu widać za to... dziewięć gumowych kaczek, ale nie byle jakich. Iga nie wybrała bowiem "tradycyjnych" żółtych kaczek do kąpieli. Te, które znalazły się w kolekcji Igi są wystylizowane na kaczkę-tenisistę, kaczkę-lekarza, kaczkę-chirurga, a nawet kaczkę-Supermana i kaczkę-jednorożca.  

Iga Świątek nie wyjaśniła, skąd pomysł na taki nietypowy zakup - czy jest to niespełnione marzenie z dzieciństwa, czy może początek nietypowego hobby. Na fotografii zamieściła jedynie lakoniczny, acz zabawny podpis:

Wiele osób pytało mnie, co było pierwszą rzeczą, którą kupiłam po wygraniu Rolanda Garrosa... a więc oto odpowiedź - napisała tenisistka.  

Iga Świątek i jej pierwszy zakup po wygranejIga Świątek i jej pierwszy zakup po wygranej Fot. iga.swiatek/Instagram

Przyznajemy, takiego wyznania się nie spodziewaliśmy. Idze gratulujemy zwycięstwa i fantastycznej kolekcji oraz podpowiadamy: zabawnych, gumowych kaczek do kąpieli jest w sieci więcej. Można znaleźć kaczki przypominające polityków, pisarzy, superbohaterów z uniwersum Marvela i  DC Comics, bajkowe postaci i wiele innych. Mamy też nadzieję, że Iga pochwali się kolejnymi trofeami ze swojej kolekcji - tymi po turniejach i tymi "kaczymi". 

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"