Iga Świątek zdradziła, co kupi za wygraną z turnieju Roland Garros. 19-latka zarobiła 7 milionów!

Iga Świątek zamierza spełnić swoje marzenie. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa wie już, na co przeznaczy zarobione w finale pieniądze.

Sobotnie zwycięstwo Igi Świątek w finale Rolanda Garrosa zapisało się w historii polskiego tenisa. 19-latka jako pierwsza Polka zdobyła mistrzostwo wielkoszlemowe w grze pojedynczej. Jednocześnie wygrała 1,6 mln euro brutto, czyli około 7 mln złotych. Młodziutka tenisistka już wie, na co przeznaczy zarobione pieniądze.

Iga Świątek to przykład sportowca, który dzięki wyrzeczeniom i determinacji potrafi osiągnąć wszystko. Nikt nie spodziewał się jednak, że sukces, a przy okazji sława i pieniądze, przyjdą tak szybko.

Zobacz wideo

Na co Iga Świątek przeznaczy zarobione miliony?

Iga Świątek wzięła niedawno udział w internetowym spotkaniu z fanami, podczas którego odpowiedziała na najbardziej nurtujące ich pytania. Podczas Q&A zapytano między innymi o idola 19-latki wśród tenisistów. W tym wypadku odpowiedź była oczywista, gdyż Iga niejednokrotnie wspominała właśnie o nim.

Moim ulubionym zawodnikiem jest Rafa. Niesamowicie się poświęca, jest doskonałym przykładem sportowca i po prostu uwielbiam styl jego gry - tłumaczyła kibicom Polka.

Jedno z pytań dotyczyło też oczywiście wygranej. Wielbiciele Igi byli ciekawi, czy ma już pomysł na zarobione w finale pieniądze. Jak się okazało, młoda tenisistka zamierza spełnić swoje marzenie i ma już bardzo konkretny plan, na co je wyda.

Moim marzeniem jest kupno jachtu. Mogłabym wtedy pływać po polskich jeziorach - wyznała Iga Świątek w spotkaniu online.

Taka odpowiedź nieco zaskoczyła internautów. Jacht to jednak doskonałe miejsce do ładowania baterii przed kolejnymi rozgrywkami - na Instagramie Igi znajdziemy też zdjęcia właśnie z odpoczynku na Mazurach.