Marcelina Zawadzka jednak nie wraca do "PnŚ"! Już wiadomo, kto zajmie jej miejsce. To dziennikarka znana z TVP Info

Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że decyzją władz stacji TVP Marcelina Zawadzka nie wraca do "Pytania na śniadanie". Zastąpi ją Małgorzata Opczowska z TVP Info.

Marcelina Zawadzka była jedną z największych gwiazd TVP2. Prezenterka prowadziła takie programy jak "Pytanie na śniadanie" czy "The Voice of Poland". Jednak jej dobra passa skończyła się latem, kiedy to wyszło na jaw, że została oskarżona o oszustwo podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Zawadzka została powiązana z tzw. "aferą vatowską". Marcelina wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nigdy świadomie nie naruszyła prawa.

Jej prawnik zdradził w rozmowie z Plotkiem, że złożyła wyjaśnienia w sprawie i czeka na pozytywne jej zakończenie. Wtedy pod znakiem zapytania stanął jej dalszy udział w "Pytaniu na śniadanie". Dziś już wiemy, że miejsce Zawadzkiej w "Pytaniu na śniadanie" zajmie Małgorzata Opczowska.

Marcelina Zawadzka nie wróci do "PnŚ"

Pod koniec sierpnia pojawiły się informacje, że od września zobaczymy ją na antenie TVP2, była wpisana w grafiku. Sama również zapewniała o tym fanów. Jednak my jako pierwsi informowaliśmy o tym, że Marcelina Zawadzka tak szybko nie wróci do "PnŚ". Dowiedzieliśmy się wtedy, że "władze nie chciały w jej sprawie podjąć żadnych konkretnych decyzji i kierownictwo czekało na rozwój wydarzeń, a ona sama przekonywała ich raz po raz, że jest niewinna i że zostanie oczyszczona z zarzutów". Nasz informator dodał wtedy też, że włodarze stacji chcieli jej wierzyć, jednak obawiali się sytuacji, gdyby jednak okazało się, że jest winna. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ. Teraz okazuje się, że mieliśmy rację.

Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że produkcja "Pytania na śniadanie" zdecydowała się zakończyć z nią współpracę. Portal powołuje się na informacje udostępnione przez Centrum Informacji TVP, z którym wynika, że dopóki nie wyjaśni się sytuacja prawna Marceliny, ta nie wróci do pracy w Telewizji Polskiej.

W tej chwili Marcelina ma status oskarżonej, zasiada na ławie oskarżonych. Nikt w TVP nie wyobraża sobie, żeby mogła w tej sytuacji prowadzić program śniadaniowy, niezależnie od tego, czy jest winna, czy nie. Trzeba poczekać, aż sprawa się wyjaśni i wtedy będą zapadały decyzje - zdradził informator portalu związany z redakcją śniadaniówki.

Wiadomo też, że władze stacji znalazły zastępstwo dla Zawadzkiej. Jej miejsce zajmie Małgorzata Opczowska, związana od lutego 2019 roku z  TVP Info. W lipcu zastąpiła ona Magdalenę Ogórek w formacie "Studio Polska".

 
 
Zobacz wideo Marcelina Zawadzka o ideale mężczyzny

Jak oceniacie taką zmianę?

Więcej o: