Jarosław Kaczyński podbija TikToka w słusznej sprawie. Wzywa do poparcia ustawy o ochronie zwierząt

Na TikToku pojawiło się nagranie z udziałem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Polityk nawołuje do poparcia ustawy.

Niedawno ruszyła akcja #StopFurChallenge zainicjowana przez młodzieżówkę Prawa i Sprawiedliwości. Materiały zachęcające do poparcia ustawy o ochronie zwierząt pojawiły się na TikToku, a w pierwszym nagraniu wypowiedział się Jarosław Kaczyński, który został zapowiedziany przez dyrektora Biura Prezydialnego PiS oraz przewodniczącego Forum Młodych PiS, Michała Moskala.

Jarosław Kaczyński zachęca do poparcia ustawy dot. ochrony zwierząt

Prezes PiS wyjaśnił na TikToku, dlaczego popiera ustawę o ochronie zwierząt i jednocześnie zachęca oglądających do jej poparcia. 

To jest naprawdę potrzebne. Dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca i chciałbym nominować dwie osoby. Pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii, Krzysztofa Sobolewskiego, do tego, by dalej w tym kierunku działali - słyszymy w przemówieniu.

Warto wspomnieć, że projekt proponowany przez PiS trafił do sejmu w piątek i obejmuje zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców, a także ograniczenie możliwości uboju rytualnego.

Jarosław Kaczyński nominował do udziału w akcji premiera Mateusza Morawieckiego oraz posła Krzysztofa Sobolewskiego.

Dodajmy, że politycy partii rządzącej są aktywni w mediach społecznościowych. Na TikToku możemy zobaczyć także Andrzeja Dudę, który założył swoje konto tuż przed wyborami prezydenckimi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.