Agnieszka Holland komentuje wypowiedź Janusza Gajosa o PiS. "Korupcyjno-nepotyckie praktyki narastają" [TYLKO U NAS]

Wystąpienie Janusza Gajosa na festiwalu Pol'and'rock wzbudziło wiele kontrowersji. Aktor skrytykował obecną władzę i słownie uderzył w prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego. Agnieszka Holland skomentowała przemówienie artysty.

Janusz Gajos słynie nie tylko z tworzenia genialnych kreacji filmowych, ale również z mocno eksponowanego światopoglądu. Aktor w ostatnim czasie pojawił się na festiwalu Pol'and'rock i podczas swojego wystąpienia nawiązał do sytuacji politycznej w Polsce. Skrytykował partię rządzącą oraz jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, którego nazwał "małym człowiekiem dzielącym kraj". Do słów Gajosa w oficjalnym oświadczeniu odniósł się Jerzy Owsiak, organizator festiwalu, podczas którego miało miejsce wystąpienie artysty. Głos w tej sprawie zabrała także Agnieszka Holland, która w rozmowie z nami wyznała, czy zgadza się z ostrą wypowiedzią wybitnego filmowego gwiazdora.

Agnieszka Holland o mocnym wystąpieniu Janusza Gajosa

Agnieszka Holland wielokrotnie wypowiadała się w mediach na tematy polityczne, podkreślając, że stoi w opozycji do obecnie rządzącej partii i nie popiera prowadzonej przez nią polityki. Reżyserka tym razem odniosła się do słów Janusza Gajosa, który sugerował, że PiS okrada Polaków. 

Zgadzam się ze słowami Janusza Gajosa, że PiS okrada Polaków. Korupcyjno-nepotyckie praktyki narastają z dnia na dzień, mieliśmy przykład przy okazji pandemii czy wyborów prezydenckich. Przekroczyło to wszystkie możliwe normy - powiedziała w rozmowie z Plotkiem Agnieszka Holland.

Scenarzystka zaznaczyła jednak, że słowo "kradzież" nie nawiązuje jedynie do kwestii materialnych. 

Obóz rządzący okrada Polaków nie tylko z pieniędzy, ale ogromną rzeszę obywateli, niemal połowę, odziera z poczucia godności, bezpieczeństwa, z polskości. 

Zgadzacie się z opiniami Janusza Gajosa i Agnieszki Holland?

Zobacz wideo Sprzeciw wobec władzy wyraziła również Matylda Damięcka!
Więcej o: