Jerzy Owsiak dziękuje za przemówienie Janusza Gajosa o Kaczyńskim. "Tak łatwo wypowiada się okrutne, głupie słowa"

Jerzy Owsiak, organizator festiwalu Pol'and'rock, zabrał głos w sprawie medialnych przepychanek, które zrodziły się tuż po wystąpieniu Janusza Gajosa i krytycznych słowach aktora o Jarosławie Kaczyńskim. Na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie.

Jerzy Owsiak już od wielu lat angażuje się w organizację letnich festiwali muzycznych. W tym roku jednym z honorowych gości Pol'and'rock'a był Janusz Gajos. Wybitny aktor nie omieszkał podczas wystąpienia podzielić się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na temat minionych wyborów prezydenckich i obecnej władzy. Powiedział kilka krytycznych słów o Jarosławie Kaczyńskim, a dokładniej nazwał go "małym człowiekiem". Sytuację tę skomentował Jerzy Owsiak, publikując na Facebooku oficjalne podziękowania. 

Jerzy Owsiak o wystąpieniu Janusza Gajos

Przemówienie Janusza Gajosa podczas spotkania z Katarzyną Janowską w Akademii Sztuk Przepięknych w ramach festiwalu Pol'and'rock wywołało prawdziwą medialną burzę. Wybitny aktor odniósł się do przeprowadzonych niedawno wyborów prezydenckich i przyznał, że według niego to Jarosław Kaczyński podzielił Polskę. Dodatkowo nazwał polityka "małym człowiekiem". Organizator festiwalu, Jerzy Owsiak, długo nie komentował słów wypowiedzianych przez Gajosa, jednak w końcu zabrał głos w tej sprawie, publikując oficjalne podziękowania na Facebooku. 

Drogi Januszu, chciałbym bardzo podziękować za Twój udział w Akademii Sztuk Przepięknych Pol'and'Rock Festival. W tym roku mieliśmy jedenastu znamienitych gości, a ja zacznę od Ciebie i od słów, które chcę skierować do Ciebie.

W dalszej części wpisu Owsiak bezpośrednio nawiązał do szeroko komentowanej w ostatnich dniach wypowiedzi aktora. 

Każde słowo, które wypowiedziałeś na ASP było ważne. Podkreślam, każde. I bardzo dziękuję Tobie jak i wszystkim pozostałym gościom, że znaleźliście czas, aby do nas przyjechać, być z nami i aby w czasach, w których tak łatwo wypowiada się okrutne, głupie i obrzydliwe słowa, móc słuchać kogoś, kto wie, co mówi i robi to z klasą.

Fakt, że Jerzy Owsiak popiera poglądy Janusza Gajosa, nie dziwi chyba nikogo. Aktor już od dawna wyrażał swoją niechęć do partii rządzącej, a dobitnie eksponował ją  podczas Orłów 2016, gdy odbierał nagrodę od Piotra Glińskiego. 

Zobacz wideo Dzieci Agnieszki Chylińskiej żyją dzięki Owsiakowi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.