Żona Roberta Janowskiego atakuje gwiazdy TVP. Nie oszczędziła nikogo: Firmujecie twarzami coś, co wspólnotą nie jest!

Monika Janowska, żona Roberta Janowskiego, dodała kolejny ostry wpis. Tym razem swoje słowa skierowała do twarzy Telewizji Polskiej.

Monika Janowska zwykle pozostawała w cieniu męża. Robert Janowski po niemal 20 latach stracił program "Jaka to melodia?", a o decyzji dotyczącej zwolnienia z TVP dowiedział się z mediów. Od tej pory Janowscy chętnie komentują politykę Telewizji Polskiej i Jacka Kurskiego. Ostatnio żona prezentera zaatakowała Marcelinę Zawadzką, ale na tym nie poprzestała. W mediach społecznościowych pojawił się obszerny apel Moniki do osób współpracujących z TVP.

ZOBACZ: Żona Roberta Janowskiego krytykuje Marcelinę Zawadzką za pracę w TVP. "Ku***sko drogie to wasze milczenie. Wstyd"

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan miała zostać prezenterką śniadaniówki! Co sądzi o roszadach w TVP?

Monika Janowska apeluje do gwiazd TVP

Żona Roberta Janowskiego rozpoczęła swój apel od stwierdzenia, że chce walczyć o telewizję, która niegdyś była publiczna i niezależna. Zwróciła się do gwiazd Telewizji Polskiej, oznaczając je w poście. 

Jesteście tam, firmujecie swoimi twarzami coś, co wspólnotą, na pewno nie jest! - napisała Monika Janowska.

Janowska poruszyła wątek mówienia o społeczności LGBT na antenie TVP. 

A osoby nieheteronormatywne? Macie, na pewno, wśród znajomych kogoś, kto czuje inaczej niż wy! Każdy zna kogoś takiego! Wasza TVP obdarła tych ludzi z tego, co najważniejsze - GODNOŚĆ! A wy? Zgadzacie się na zabranie IM prawa do życia?

Następnie żona Janowskiego wymieniła nazwiska osób, które zdecydowały się zakończyć współpracę albo zostały zwolnione z TVP po "dobrej zmianie". 

To wasi koledzy, jedni odeszli sami, inni zostali wyrzuceni... Czy uważacie, że ich poglądy są gorsze od waszych?

Monika Janowska oznaczyła m.in. Tomasza Kammela, Macieja Kurzajewskiego, Tomasza Wolnego, Rafała Brzozowskiego czy Marzenę Rogalską i zapytała, czy twarze Telewizji Polskiej zgadzają się z jej polityką. 

Czy WY jesteście w zgodzie ze SOBĄ w tym okienku, czy z PREZESEM? Zdajecie sobie sprawę, z tego, czym stała się Telewizja Polska... Musicie to wiedzieć! Czy bierzecie w tym udział z przekonaniem w sercu? Czy wierzycie w słuszność tej politycznej gry? Czy zgadzacie się na tę, nierówną, partyjkę szachów? Szanuję INNOŚĆ i w życiu, i w polityce! Jedyne, co mnie tak bardzo, negatywnie, zajmuje to HIPOKRYZJA!
Nie mam w zamyśle jakiejś nagonki, o którą jestem posądzana! Nie w głowie mi przekonanie kogokolwiek i presja! W żaden osób nie chcę WAS urazić, ani, tym bardziej OBRAZIĆ! Ja tylko, do cholery, pytam: CZY WY JESTEŚCIE Z TYM, tak po ludzku, OK?

Żona prezentera zakończyła swój wpis, twierdząc, że "milczenie wcale nie jest złotem". 

Więcej o: