Robert Janowski o utracie pracy dowiedział się z mediów! "Żal". Ale... "Jaka to melodia?" nie znika. TVP: Efekty zmian jesienią

"Jaka to melodia" nie zniknie z telewizji, choć w programie nie zobaczymy już Roberta Janowskiego. TVP przygotowuje nową wersję programu.

Robert Janowski odchodzi z "Jaka to melodia?" - ta wiadomość w poniedziałek rano zelektryzowała media oraz - jak dowiadujemy się z serwisu Noizz - także i samego Janowskiego. Gospodarza, związanego z programem od samego początku jego istnienia, czyli już od niemal 20 lat, o końcu współpracy nikt oficjalnie nie poinformował.

Rzecznik TVP nie skontaktował się ze mną. Żal programu i widzów. Dla niektórych była to jedyna rozrywka. Dla niej włączali jeszcze TVP -mówi Janowski dla Noizz. Ostatni sezon "Jaka to melodia?" skończyliśmy nagrywać w maju. Ekipa pracująca przy programie myślała, że wróci do pracy po wakacjach. Najwyraźniej tak się nie stanie. Po 20 latach ludzie zostali pozbawieni pracy. Żal, bo stworzyliśmy fajną, muzykalną społeczność.

Janowskiemu nie przedłużono kontraktu, gdyż - jak donosi "Flesz" - nie zgodził się na zmiany w formule programu zaproponowane przez TVP (np. włączenie piosenek patriotycznych) oraz nie chciał zostać etatowym pracownikiem stacji. To wiązałoby się bowiem z udziałem w projektach lansowanych przed Telewizję Polską.

embed

Otwarte pozostawało pytanie, co dalej z "Jaka to melodia?". Żona i menedżerka Janowskiego, Monika Janowska, mówiła Plotek.pl, że póki co prawa do nazwy ma jedynie producent Media Corporation. TVP wykupiła natomiast jedynie prawa do amerykańskiego formatu "Name That Tune", na podstawie którego powstał polski odpowiednik.

Rzecznik stacji w rozmowie z nami uspokaja jednak fanów. Program będzie emitowany, choć w nieco zmienionym kształcie.

"Jaka to melodia" w odświeżonej formie wciąż będzie obecna w Jedynce. Telewizja Polska nabyła prawa do formatu "Name the Tune" i będzie go samodzielnie produkować w celu optymalizacji kosztów i uatrakcyjnienia audycji. Aby program spełniał najwyższe standardy TV,P nawiązała bezpośrednią współpracę z właścicielem formatu Ralphem Rubensteinem .

Póki co, nie wiadomo jednak, kto zastąpi Janowskiego.

W celu unowocześnia i uatrakcyjnienia formuły "Jaka to melodia", rozważane jest zwiększenie liczby prowadzących. Efekt zmian w formacie będzie można zobaczyć w jesiennej ramówce na antenie TVP1.

Będziecie oglądać?

Robert Janowski w 'Jaka To Melodia'Robert Janowski w 'Jaka To Melodia' KAPIF.pl

ZI

Więcej o:
Komentarze (144)
Robert Janowski o utracie pracy dowiedział się z mediów! "Żal". Ale... "Jaka to melodia?" nie znika. TVP: Efekty zmian jesienią
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 132 razy 128

  Nowy format ma roboczy tytuł: 'Czy rozpoznajesz ten psalm?'

 • Gość: gość

  Oceniono 127 razy 119

  "Jaka to modlitwa" - teleturniej
  "Ojciec Tadeusz" - serial familijny
  "Prezes szuka żony" - reality show
  "Ziarno" - program dla rolników
  "Gdzie jest kot?" - cykliczna relacja z gry miejskiej
  "Klauzula" - program edukacyjny w zakresie prawa
  "Skok w przyszłość" - premiera nowej produkcji filmowej
  "M jak Misiek" - program edukacyjny dla młodzieży

  Ramówka TVPis od września.

 • k.gembiec

  Oceniono 99 razy 83

  Ja juz dawno przestalam ogadac tvp, mowie zdecydowane NIE dla tej obrzydliwej partii

 • nnie

  Oceniono 69 razy 67

  Ciekaw kto się zeszmaci i poprowadzi nowy teleturniej pieśni patriotycznych?
  Mój typ: Pietrzak ;-)

 • homo_lupus

  Oceniono 65 razy 63

  Nie tyle odszedł, ile został odeszłnięty.

  swoja drogą, brak piosenek patriotycznych oraz kościelnych to poważny mankament. Moim zdaniem, powinien im być dedykowany specjalny program. Widziałbym to tak:

  Stoi trzech troglodytów, każdy ma jeden przycisk. Scenografia: pół kroku przed każdym klęcznik, nad głową każdego bejsbol z Polską Walczącą albo z Matką Boską.
  Rozgrywka:
  Leci melodia. Jeśli kościelna - wygrywa ten, który pierwszy rzuci się na kolana. Jeśli patriotyczna, trzeba nacisnąć przycisk. Win - pozostali dwaj dostają bejsbolem po łbach. Fail - w łeb dostaje ten, który źle nacisnął.
  Widzowie mogą w systemie sms-premium głosować za zwiększeniem siły uderzenia. Rozgrywkę finałową można wzbogacić zabierając jeden klęcznik, aby doszedł element walki bezpośredniej. W przypadku pci żeńskiej prawicznej dopuszczalny element kisielu. Na inaugurację zaprosić do konkursu Krychę Pawłowiczówną, Klempę i Sołtysową Broszkę.

  gwarantuję wysoką oglądalność ;)))

 • remo29

  Oceniono 47 razy 43

  "Jaki to psalm" poprowadzi minister Jaki.

 • Gość: MARCIN

  Oceniono 45 razy 41

  proponuję zmianę formuły na JAKA TO MODLITWA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX