Wiemy, kto zagra księżną Dianę w nowym filmie. To gwiazda sagi "Zmierzch"!

Reżyser Pablo Larrain tworzy dramat o kryzysie w małżeństwie księżnej Diany. W roli głównej pojawi się Kristen Stewart, która zyskała popularność dzięki sadze "Zmierzch".

Nowa produkcja oparta na historii księżnej Diany zostanie zatytułowana "Spencer". Będzie to dramat, który opisuje jeden weekend z życia Lady Di i przedstawi moment, w którym księżna zdecyduje się ostatecznie na rozwód z księciem Karolem. Produkcja filmu rozpocznie się na początku 2021 roku. Jednak już znana jest aktorka, która wcieli się w rolę Diany. To Kristen Stewart.

Kristen Stewart jako księżna Diana

Wiele osób zastanawiało się, czemu reżyser zdecydował się na tę aktorkę. Portal The Guardian sugeruje, że Larraín wybrał Stewart, ponieważ jego zdaniem jest mieszanką tajemniczości i kruchości, podobnie jak Lady Di:

Wszyscy dorastaliśmy, przynajmniej ja w moim pokoleniu, czytając bajki. Zwykle książę przychodzi i znajduje księżniczkę, zaprasza ją, by została jego żoną, a ta ostatecznie zostaje królową. To jest bajka. Kiedy ktoś decyduje się nie zostać królową i mówi: Wolałbym zostać i być sobą - to wielka decyzja, inaczej bajka do góry nogami… to jest sedno filmu - mówi reżyser dla "The Guardian".

Księżna Diana, Kristen StewartKsiężna Diana, Kristen Stewart eastnews

Kristen Stewart zyskała największą popularność dzięki filmom z sagi "Zmierzch", w których wcieliła się w postać Belli, zakochanej w wampirze Edwardzie Cullenie. Po tej produkcji przez pewien czas znana była głównie ze skandali obyczajowych (np. będąc z Robertem Pattinsonem związała się z reżyserem, który miał żonę), ale oddajmy sprawiedliwość - z rzadka grywała też w filmach ("Sils Maria", "Aniołki Charliego") . Kto wie, może film o Dianie ponownie wzniesie ją na wyżyny popularności.

Warto dodać, że zrobienie dobrego filmu o księżnej Dianie, ulubienicy Brytyjczyków, jest bardzo trudne. W 2013 roku tę próbę podjął reżyser "Downfall" Oliver Hirschbiegel, który w swojej produkcji przedstawił moment tragicznego wypadku, w którym zginęła księżna. W roli głównej obsadził Naomi Wats. Jej wystąpienie zostało licznie skrytykowane przez znawców kina.

Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać
Więcej o: