Lady Gaga ostro o Donaldzie Trumpie w obliczu ostatnich wydarzeń w USA. ''Zachowuje się jak głupiec i rasista''

W Stanach Zjednoczonych trwają masowe protesty przeciw brutalności policji. Coraz więcej gwiazd krytykuje działania funkcjonariuszy. Niedawno głos zabrała Lady Gaga.

Po brutalnej śmierci Geogra Floyda w Stanach Zjednoczonych trwają protesty. W całym kraju ludzie tłumnie gromadzą się na ulicach, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko rasizmowi. Lady Gaga z przejęciem patrzy na obecną sytuację. Piosenkarka wystosowała list otwarty do Amerykanów i Donalda Trumpa. Nie obyło się bez wielu gorzkich słów.

Lady Gaga krytykuje rządy Donalda Trumpa

W wielu amerykańskich miastach zamieszki wymknęły się spod kontroli. Protestujący rzucali w kierunku policjantów race i butelki, a ci odpowiadali gazem łzawiącym. Podpalano śmietniki i samochody, a pod Białym Domem wciąż skandują demonstranci, którzy domagają się sprawiedliwości. Śmierć Georga Floyda podczas brutalnej interwencji policji odbiła się szerokim echem na świecie. Głos w tej sprawie zabrało mnóstwo gwiazd ze świata show-biznesu. Lady Gaga krytycznie wypowiedziała się na temat działań policji pod rządami Donalda Trumpa. Poruszyła również kwestię swobód obywatelskich, a przede wszystkim kwestię przemocy na tle rasowym. Cały post opublikowała na Instagramie. 

Od dawna wiemy, że prezydent Trump poniósł porażkę. Pełni najpotężniejszy urząd na świecie, ale oferuje jedynie ignorancję i uprzedzenia, podczas gdy ''czarne życie'' wciąż jest odbierane. Trump napędza system, który jest już zakorzeniony w rasizmie i działalności rasistowskiej i wszyscy możemy zobaczyć, do czego to doprowadziło. Nie od dziś wiadomo, że Trump jest głupcem i rasistą, odkąd objął rządy. Najwyższy czas na zmianę - napisała.
 

Na koniec zaapelowała do obseratorów, by otoczyli opieką wszystkich tych, którzy wciąż są ofiarami rasistowskich ataków. 

Jako biała, uprzywilejowana kobieta składam przysięgę, że zrobię co w mojej mocy. Jako uprzywilejowana społeczność nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zwalczyć rasizm i stanąć w obronie ludzi, którzy są przez niego zabijani - dodała.

Przypomnijmy, że Donald Trump krytycznie wypowiadał się o demonstrantach. Za pośrednictwem Twittera chwalił Secret Service za pilnowanie bezpieczeństwa podczas protestów przed Białym Domem. Zagroził również, że jeśli sytuacja się nie uspokoi, rozpocznie się strzelanina. Wypowiedź prezydenta spotkała się z falą krytyki zarówno wśród zwykłych obywateli, jak i gwiazd.