Krzysztof Krawczyk zainspirował amerykańskich raperów. Wykorzystali podkład do jednego z jego największych hitów

Niemal 16 lat temu Edyta Bartosiewicz i Krzysztof Krawczyk zawojowali listy przebojów utworem "Trudno tak". Teraz tę linię melodyczną wykorzystali amerykańscy raperzy.

Zazwyczaj polscy artyści inspirują się zagranicznymi, bądź rodzimymi utworami. Rzadko kiedy odnotowuje się, żeby ktoś zza granicy czerpał z polskiego dorobku muzycznego. Jednak jeden z hitów Krzysztofa Krawczyka okazał się świetnym podkładem do rapowego kawałka. 

ZOBACZ: Krzysztof Krawczyk komentuje okładkę "SE" z Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk. "Moje biodro na równi z historycznym wydarzeniem!"

Zobacz wideo One Direction szykują wielki powrót?

Amerykańscy raperzy wykorzystali piosenkę Krzysztofa Krawczyka

Przenieśmy się do 2004 roku, gdy na ustach wszystkich było: "Trudno tak, razem być sam ze sobą, bez ciebie nie jest lżej...". Utwór Krzysztofa Krawczyka z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz podbił wszystkie listy przebojów. Rodacy chętnie powracają do tego kawałka i wspominają go z sentymentem. Teledysk do "Trudno tak" na oficjalnym kanale Krzysztofa Krawczyka ma ponad trzy miliony odsłon. 

 

Szlagier zainspirował amerykańskich raperów do stworzenia podkładu do najnowszego utworu. Berner i B-Real, znani w naszym kraju dzięki kawałkowi "What's Your Number", zamieścili w sieci nową piosenkę, z gościnnym udziałem i Rick Rossa. "Cindy" ma łudząco podobne sample jak w nieśmiertelnym "Trudno tak" Krawczyka. Chociaż w spisie autorów tego kawałka nie znalazło się nazwisko rodzimego artysty, internauci i tak usłyszeli podobieństwo.

 

Dodatkowo w "Cindy" możemy usłyszeć głos Edyty Bartosiewicz. Zarówno sama wokalistka, jak i Krzysztof Krawczyk nie odnieśli się do wykorzystania linii melodyjnej z legendarnego utworu.  

Drodzy czytelnicy, słyszycie podobieństwo?

Więcej o:
Skomentuj:
Krzysztof Krawczyk zainspirował amerykańskich raperów. Wykorzystali podkład do jednego z jego największych hitów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX