Monika Olejnik również dołączyła do grona dziennikarzy i bojkotuje Radio Polskie: Wspominam moją dawną Trójkę, odważną i silną

Coraz więcej dziennikarzy wypowiada się na temat piątkowej sytuacji w Polskim Radiu. Teraz przyszła kolej na Monikę Olejnik.

Ostatnimi wydarzeniami, które miały miejsce w Polskim Radiu Trójka, żyje cała Polska. Wszystko za sprawą piątkowej Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego, na której czele stanął utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Gdy okazało się, że piosenka opisuje obecność Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w samym środku pandemii, utwór równie szybko zniknął z pierwszego miejsca, a strona przestała działać. W związku z zaistniałą sytuacją redaktor Marek Niedźwiecki, który z radiem związany był od 35 lat, postanowił zrezygnować ze stanowiska. To jeszcze bardziej wstrząsnęło osobami ze środowiska dziennikarskiego. Teraz sama Monika Olejnik skomentowała sytuację.

Zobacz wideo Katarzyna Nosowska żartuje z wyretuszowanej okładki

Monika Olejnik o decyzji Polskiego Radia Trójki

Monika Olejnik wpis zamieściła na Instagramie. Choć ułożyła go w rym, słowa nadal są mocne.

Kazik znika, Niedźwiedź znika, Kydryński znika. Czy to nowa polityka? Na liście przebojów cenzura - to wazelina, strach i bzdura! Z Zamku Ujazdowskiego wspominam moją dawną Trójkę. Odważną, silną i dla wolności ważną - napisała Olejnik.

 

Pod postem dziennikarki pojawiło się już tysiące komentarzy. Większość internautów podziela zdanie dziennikarki.

Twoje słowa to strzał w dziesiątkę! Smutno widzieć, co się dzieje w Polsce.

Za Trójką wszyscy będziemy tęsknić.

Ponad 30 lat słuchałam Listy Przebojów Trójki-  to była już tradycja. Głos Niedźwiedzia, Kydryński i jego klimatyczne programy... już nic tego nie wróci... Żal ogromny... - czytamy pod zamieszczonym postem.

Warto przypomnieć, że w obronie Niedźwieckiego, Kazika Staszewskiego i Kydryńskiego stanęli już Piotr Kraśko, Hanna Lis i Monika Zamachowska. Artyści również bojkotują całe radio i nie chcą, aby ich utwory były tam puszczane. Już wiemy, że nikt w Trójce nie usłyszy piosenek Dawida Podsiadło, Organka czy Katarzyny Nosowskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.