Księżna Kate i książę William świętują 9. rocznicę ślubu. Jest nagranie z ostatnich "panieńskich" chwil Kate

Księżna Kate i książę William 29 kwietnia obchodzą swoją rocznicę ślubu. Na Instagramie pojawiło się nagranie z wcześniejszego dnia, kiedy Kate przyjechała na swoją ostatnią panieńską noc - z mamą i siostrą.

29 kwietnia - to właśnie tego dnia księżna Kate i książę William świętują swoją rocznicę ślubu. Z tej okazji na jednym z profili instagramowych, uważnie śledzących życie rodziny królewskiej, zostało zamieszczone historyczne wideo z ich przygotowań do ślubu. Co robili Kate i William w dzień przed niezwykłą uroczystością?

Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać

Rocznica ślubu księżnej Kate i księcia Williama

Księżna Kate ostatnią noc jako panna spędziła razem ze swoją siostrą Pippą i mamą. Panie udały się tego dnia do hotelu Goring (ostatnio Meghan Markle z księciem Harrym raczyli się w tamtejszej restauracji lunchem). Na zamieszczonym wideo możemy zobaczyć, że przed hotelem witało je grono Londyńczyków, dla których ta uroczystość była absolutnie wyjątkowa - był to pierwszy "królewski" ślub od wielu lat.

Co w tym czasie robił William?

Jak tradycja nakazuje, przyszli małżonkowie na noc przed ślubem musieli być rozdzieleni. Gdy Kate spędzała miło czas z mamą i siostrą, William przebywał w Clarence House razem z ojcem i macochą, gdzie też tłumy ludzi go nie opuszczały. Jak się okazuje, dzień ślubu dla Williama był także wyjątkowy. Sam książę wyznał, że spał tylko 30 minut, co było spowodowane nerwami i wiwatującym tłumem ludzi.

Dziewięć lat temu panna Catherine Middleton oraz jej matka i siostra, Carole i Pippa Middleton przybyły do hotelu Goring, aby spędzić wspólnie ostatnią noc przed ślubem. W międzyczasie książę William witał tłumy zgromadzone przed Clarence House, gdzie przebywał przed ślubem - czytamy pod zamieszczonym postem.
 

Dodatkowo na oficjalnym koncie na Instagramie książęcej pary zamieszczono zdjęcie wspominające ten niezwykły dzień. Na fotografii widzimy jeden z najbardziej znanych kadrów z ceremonii, na którym Kate i William wychodzą z kościoła.

 

Ślub Kate Middleton i księcia Williama

Przypomnijmy, że księżna Kate i książę William zaręczyli się w listopadzie 2010 roku. Pół roku później, dokładnie 29 kwietnia 2011 roku złożyli sobie przysięgę ślubną. Cała ceremonia była transmitowana w telewizji, przed którą zebrały się miliony widzów. Tłumy nie tylko gościły przed telewizorami, ale i na londyńskich ulicach. Tam miliony Londyńczyków zgromadziły się, by choć na chwilę zobaczyć Kate i Williama - formalnie przyszłego króla i królową Wielkiej Brytanii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.