Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Małgorzata Ostrowska i Antoni Królikowski żegnają męża i tatę

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. Tydzień później rodzina, przyjaciele i rzesze fanów pożegnały aktora w czasie pogrzebu w Warszawie. Nie zabrakło najbliższych - Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski i Rafał Królikowski towarzyszyli Pawłowi w ostatniej drodze.

Paweł Królikowski pozostawił po sobie piątkę dzieci, zrozpaczonych fanów i wspaniały dorobek aktorski. W czwartek 5 marca w Warszawie pożegnali go najbliżsi.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Rodzina aktora prosiła, żeby nie przynosić na pogrzeb kwiatów. Dlatego tym wymowniejsza była pojedyncza biała kalia, trzymana przez żonę Pawła, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską.

Paweł Królikowski zmarł po długim pobycie w szpitalu w zeszły czwartek w godzinach porannych. Od dłuższego czasu chorował neurologicznie. Zrozpaczeni najbliżsi żegnali go w pierwszych godzinach po upublicznieniu informacji o śmierci wzruszającymi wpisami w mediach społecznościowych:

Do zobaczenia, tato - pisał Antoni Królikowski, syn, który poszedł w ślady swojego ojca.
Pawku, najlepsza podróży mojego życia, w kontakcie! - żegnała męża Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska byli małżeństwem 32 lata. Doczekali się piątki dzieci. Paweł tak mówił o tym, jak zabiegał o swoją przyszłą żonę:

Pamiętam wszystkie randki z moją żoną. Pan jest młody i przystojny, a ja przystojny nie byłem i musiałem zabiegać o tę pierwszą randkę wielokrotnie. A jak już się spotkaliśmy, to mi się wydawało, że to randka, a tak naprawdę ta pierwsza właściwa była dopiero po jakimś czasie - wyznał w "Fakcie".

1 kwietnia Paweł Królikowski obchodziłby swoje 59. urodziny. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Aktor jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafił do szpitala. Choć wydawało się, że wciąż jest jeszcze nadzieja i szansa, że wróci do zdrowia, problemy neurologiczne okazały się zbyt poważne. Do ostatniej chwili jego przyjaciele z telewizyjnych produkcji, w których brał udział, trzymali za niego kciuki.

Więcej o:
Komentarze (18)
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Małgorzata Ostrowska i Antoni Królikowski żegnają męża i tatę
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 7 razy 5

  Jeżeli istnieje raj zapewne tam trafiłeś... Kusy, namaluj im tam piękny obraz, będzie jeszcze piękniej.

 • art_102

  Oceniono 4 razy 2

  Pis zrobił z tego pogrzebu przedwyborczą pokazówkę.
  W wykorzystywaniu trumien do swoich celów mają już wprawę.
  ...ale że rodzina na to poszła...!!?
  Nie wyobrażam sobie gęby Glińskiego, Dudy i innych aparatczyków na pogrzebie bliskich

 • yan57

  Oceniono 2 razy 2

  zobaczcie ilu było księży a ja musiałem prosić księdza o pochówek bliskiej mi osoby i tej pogardy nigdy nie zapomnę.... piszę to bo zawsze to wraca kiedy widzę jak dla znanego kogoś to się chętnie ustawiają szóstkami . .. a zwykłego traktują z pogardą....

 • octavus

  0

  "Tydzień później rodzina, przyjaciele i rzesze fanów pożegnały aktora w czasie pogrzebu w Warszawie. Nie zabrakło najbliższych"
  co za durne zdanie, ze nie zabraklo na pogrzebie najblizszych...

 • boniface

  Oceniono 10 razy -4

  Zmarł człowiek i żal rodziny jest naturalna rzeczą, ale żeby nazywać go aktorem z jakaś scheda nie można, bo jego wątpliwe „zasługi” rozpoczynały się i skończyły na mydlanej operze dla bezzębnej gawędzi ? ;(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX