Maciej Orłoś w ostrych słowach o znajomych pracujących w TVP. "Chyba już nie da rady dalej udawać". Odniósł się do Borysa Szyca

Nie cichnie poruszenie wywołane materiałem "Wiadomości" TVP, którego bohaterką była Kinga Rusin. Głos zabrało już wiele osób publicznych. Do ich grona dołączył były pracownik TVP, Maciej Orłoś.

TVP, a w szczególności nadawane na jej antenie "Wiadomości", od kilku lat wzbudzają sporo kontrowersji. Dziennikarze są oskarżani o nierzetelność i stronniczość, a także manipulowanie. Ostatnio o rzeczonym serwisie informacyjnym głośno zrobiło się przy okazji materiału oczerniającego Kingę Rusin. Oberwało się też Borysowi Szycowi i prowadzącym "Dzień Dobry TVN".

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin:

Maciej Orłoś krytykuje TVP

Wspomniany materiał "Wiadomości" TVP odbił się szerokim echem w mediach. Widzowie byli oburzeni, a sama Kinga Rusin zapowiedziała już, że zamierza pozwać redakcję do sądu. Tym razem głos zabrał Maciej Orłoś, który przez wiele lat prowadził "Teleexpress" w Telewizji Polskiej. Swój długi wpis dziennikarz rozpoczął od sparafrazowania słów Borysa Szyca.

Koleżanki i koledzy prowadzący i redagujący programy w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że pracujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom - napisał.

W dalszej części wpisu Orłoś dodał, że nie jest mu łatwo pisać te słowa, ponieważ w TVP pracuje wielu jego znajomych. Polecił im jednak, że w momencie, w którym dochodzi się do ściany powinno powiedzieć się "dość". We wpisie dziennikarz wspomniał też o firmowaniu propagandy, etyce dziennikarskiej i uczciwości wobec widzów. Pod postem wybuchła prawdziwa dyskusja. Zdania internautów są podzielone. Jedni zgadzają się z Maciejem Orłosiem, a drudzy uważają, że TVP nie jest odosobniona w swoich praktykach, bądź stosowała je już wcześniej.

Proszę swój apel skierować do dziennikarzy TVN, którzy stosują manipulację najwyższego rzędu i przekłamują nawet, gdy fakty są oczywiste!
Panie Orłoś, jest Pan mega hipokrytą. Jak Pan był w TVP, za poprzednich ekip, a zwłaszcza PO, nie widział Pan żadnych patologii.
Szacunek Panie Macieju.
Podpisuję się pod tym... Panie Macieju, to już nie jest TVP jak kiedyś, tylko TVPiS - czytamy w komentarzach.

Jak widać, burza wokół TVP nie cichnie. Ciekawe, jak długo jeszcze potrwa?

Więcej o: