Na Telekamerach nie obyło się bez żartów z TVP. Najlepsza przemowa Orłosia

Podczas gali Telekamer "Tele Tygodnia" 2018 nie obyło się bez żartów i komentarzy pod adresem TVP. Przypomnijmy, że po raz kolejny żadna stacja nie transmitowała wydarzenia.

Maciej Orłoś na tegorocznych Telekamerach wręczał pierwszą statuetkę. "Osobowością telewizyjną" znów została Martyna Wojciechowska. Przemowa dziennikarza znów przyciągnęła uwagę wszystkich. Orłoś (już kolejny rok z rzędu) odniósł się do sytuacji w TVP. Tym razem zażartował z pasków informacyjnych w TVP Info. 

Kreatywne paski. Muszę powiedzieć, że jestem pełen podziwu, dużo pasji, kreatywności, oldschool, nawiązanie do okresu PRL - powiedział ze sceny. 

Choć sama Wojciechowska nie była uszczypliwa, też "przemyciła" komentarz. Podziękowała Tomaszowi Kammelowi, który również był nominowany w kategorii "Osobowość telewizyjna" za to, że na nią głosował. 

Widzę, że w TVP oglądają TVN.

Wojciechowska podziękowała również stacji TVN za wolność. To samo zrobiła Anita Werner, która odebrała statuetkę w kategorii "Prezenter informacyjny".  

 

O komentarz pokusiła się też Maria Szabłowska, która wręczała nagrodę w kategorii "Serial paradokumentalny". 

Wszyscy wyglądacie tak pięknie - powiedziała ze sceny. Szkoda, że nie widać was w telewizji. To najważniejsza gala telewizyjna w Polsce. No cóż, za rok może będzie lepiej - dodała. 

Warto wspomnieć, że w tym roku żadna z gwiazd TVP, która otrzymała statuetkę nie pojawiła się na gali. Honor uratował Mikołaj Roznerski (związany z "M jak Miłość"). Odebrał on nagrodę w kategorii "Aktor". Zabrakło Michała Szpaka ("Juror"), Marzeny Słupkowskiej ("Prezenter pogody") oraz Dariusza Szpakowskiego ("Komentator sportowy"). O ile ostatni z nich przebywa obecnie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, o tyle reszta nie ma już tak dobrej wymówki. Niektórzy już spekulują, że gwiazdy TVP postanowiły zbojkotować imprezę.

Przemowa Macieja Orłosia na Telekamerach 2017

Rok temu przemowa Macieja Orłosia była najmocniejszym punktem podczas Telekamer. 

To było zaledwie rok temu, a tyle się zmieniło. W ogóle. U mnie też. Rok temu nie przyszłoby mi do głowy, że przedstawię się państwu "Dzień dobry, telewizja WP". Nawet by mi to przez myśl nie przeszło. Zastanawiałem się, jak wykorzystać tę okazję i powiem prawdę. O czym miałbym powiedzieć prawdę? Na przykład o instytucji, z którą byłem związany przez tyle lat. Nie bój się Artur [Artur Orzech, redaktor TVP - przyp. red.], nie powiem. To są Telekamery. Ma być miło i przyjemnie - mówił wtedy Orłoś.

Żałujecie, że nie ma Telekamer w telewizji?

JT 

Telekamery 2018. Wojciechowska w wyjątkowo kobiecym wydaniu. Wyglądała zjawiskowo. "To dzięki rodzicom tu jestem"