Mocny wpis Macieja Stuhra. Nawiązał do słów Borysa Szyca. "Pokazaliście faka niepełnosprawnym, homoseksualistom, uchodźcom"

Maciej Stuhr postanowił już drugi raz w ciągu ostatnich kilku dni publicznie zabrać głos. Tym razem nawiązał w nich do emocjonalej wypowiedzi Borysa Szyca.

Kilka dni temu Maciej Stuhr opublikował w swoich kanałach społecznościowych film, który obejrzano już ok. 10 milionów razy. Aktor w bardzo wymowny sposób skomentował w nim zachowanie posłanki Joanny Lichockiej w Sejmie. Środkowym palcem otarł sobie łzy, a w jego wypowiedzi nie zabrakło gorzkich słów. Możecie zobaczyć go TUTAJ.

We wtorek aktor ponownie opublikował wpis, w którym postanowił nawiązać do poruszających słów swojego kolegi, Borysa Szyca. Przypomnijmy, że Szyc odniósł się do materiału TVP, który pojawił się w niedzielnym wydaniu "Wiadomości". Aktora przedstawiono jako osobę, która słynie z problemów z alkoholem. Opowiedział o swojej chorobie, z którą zmagał się od wielu lat oraz że "trzeźwienie to ciężka praca". 

Maciej Stuhr o partii rządzącej

Na profilu na Facebooku Macieja Stuhra pojawił się bardzo obszerny wpis. Aktor zaczął swoją wypowiedź od nawiązania do materiału wideo, który nagrał kilka dni temu.

Mój filmik z paluszkiem dotarł do 10 milionów odbiorców. Dziękuję za zainteresowanie, reakcje i wsparcie! Czyli nie tylko ja poczułem się dotknięty. Pani L., niczym przedszkolak, który wymyślił sobie jak pokazać faka, żeby móc się potem ładnie wytłumaczyć, brnie dalej w tę bajkę. Przy okazji pomyślałem sobie, że chyba nie o tego faka w sumie chodzi. Może i był on jakimś cudem przypadkowy? Ale czy fak pokazany konstytucji też był przypadkowy?

Dalej zaczyna wyliczać przykłady, które według niego zostały źle zrealizowane przez partię rządzącą.

Czy fak pokazany puszczy Białowieskiej był przypadkowy? Czy fak prezydenta ułaskawiającego Kamińskiego, mimo braku pełnomocnego wyroku był przypadkowy? Czy fak pokazywany opozycji, której wyłącza się mikrofony podczas przemówień, powtarzanie nieudanych głosowań, nocne przepychanie niewygodnych ustaw, hasełko Terleckiego „nie słuchaj ich”, gdy człowiek traci przytomność na mównicy to też przypadki? Czy fak pokazywany prawu i sędziom jest przypadkowy? Czy fak pokazywany Unii Europejskiej też? Czy fak pokazany teatrom z Polskim we Wrocławiu i Starym w Krakowie na czele to też przypadek? Czy fak pokazany filmowcom przy przejęciu Pisfu, likwidacji Zespołów Filmowych to przypadek? Czy fak pokazany stadninie koni w Janowie też? Czy fak pokazywany powstańcom warszawskim i prawdziwym bohaterom II wojny, promując bandytów na nowych herosów też? A może ten pokazywany ofiarom katastrofy smoleńskiej wykorzystywanym do wierutnych bzdur o zamachu, wykopywaniem ich z grobów dla politycznej gry to też potarcie paluszkiem pod okiem? Hmmm, a może minister Gliński też nie chciał pokazać faka noblistce...? Skądinąd to nie jedyny fak dla polskiego noblisty. A może Telewizja Polska i jej wspaniałe Wiadomości, TVP info, itd to też ten sam paluszek...?

Następnie nawiązał również do wypowiedzi Borysa Szyca, który szczerze opowiedział o swojej chorobie alkoholowej.

Pokazaliście faka niepełnosprawnym, homoseksualistom, uchodźcom, alkoholikom (brawo Borys za dzisiejszy wspaniały wpis!!!), sędziom, naukowcom, gimnazjalistom, kierowcom i pieszym, rozbijając się co chwila waszymi pędzącymi bez opamiętania limuzynami, lekarzom, nauczycielom i artystom. Tak się czujemy. Jakbyście co chwila mówili nam grzecznie i miło: spie****ajcie, ch*j wam w du*e. Jak widać ok. 40 procentom wyborców to podoba się. Najwyraźniej dokładnie tak samo jak wy, chcieliby powiedzieć to samo, pokazać ten sam paluszek. Ale nie dziwcie się, że wielu ludzi jest wściekłych na wasze butne, nieczułe rządy. I oni w końcu też pokażą Wam faka. Nie w Internecie, nie na ulicy. W najbliższym czasie już w maju.

Zgadzacie się z aktorem?

KB

Więcej o:
Komentarze (109)
Maciej Stuhr nawiązuje do mocnych słów Borysa Szyca. "Pokazaliście faka niepełnosprawnym, homoseksualistom, alkoholikom"
Zaloguj się
 • sirsasana.pl

  Oceniono 29 razy 27

  Oby

 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 19

  Zgadam się w stu procentach. Spotkamy się pisiory w maju. Zapłacicie za butę, arogancję za brudny paluch, pani L.

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 15

  Maćku, stałeś się kolejnym wrogiem bezmózgich, sprzedajnych siepaczy: SZACUNEK - przyzwoici Polacy są z Tobą:)

 • kukunapniu

  Oceniono 27 razy 13

  > Zgadzacie się z aktorem?

  podobnie jak 55-60% społeczeństwa któremu pokazano
  już przy tej lub innej okazji faka, te pozostałe 40-45%
  cięgnie na wyborczych łapówkach ale wcześniej
  czy później swojego faka też zobaczy

 • augenthaler

  Oceniono 17 razy 11

  Stuhr celnie, ale ciemny i prymitywny lud wie swoje.

 • dynac

  Oceniono 23 razy 11

  gonić pisowskie świnie

 • oloros11

  Oceniono 18 razy 10

  początek końca
  mnie już tylko interesuje
  gdzie oni będą uciekać?
  bo żadnego okrągłego stołu nie będzie
  słyszycie ten lamet tysięcy ?

 • maciekkoz

  Oceniono 18 razy 10

  Czyzby zostaly juz tylko 3 miesiace do wyborow?
  Pytam, bo na 3 miesiace przed ostatnimi wyborami tez na forum pojawilo sie nagle tyyyyylu obroncow PiS i Dudy.
  Wczesniej bylo ich tutaj moze 2-3%. 3 miesiace przed wyborami ponad 50% :)
  Ale to pewnie przypadek.

 • Tomasz B

  Oceniono 13 razy 9

  Całkowicie popieram wspaniałego aktora i człowieka! Wszystkie argumenty zgodne z fucktami??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX