Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski żegna założyciela Budki Suflera. "Odszedł Wielki..."

Romuald Lipko przegrał walkę z rakiem. Teraz Krzysztof Cugowski napisał wpis, w którym ciepło wypowiada się o muzyku.

Romuald Lipko nie żyje. Lider zespołu Budka Suflera zmarł 6 lutego. Ta informacja trafiła do mediów za pośrednictwem mediów społecznościowych zespołu. Muzyk zmagał się z chorobą nowotworową. Teraz żegnają go gwiazdy, m.in. Krzysztof Cugowski.

Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski żegna kompozytora

Krzysztof Cugowski opublikował na swoim facebookowym koncie krótki, ale bardzo przejmujący wpis. Muzyk pożegnał w nim zmarłego Romualda Lipkę, nazywając go swoim przyjacielem. 

Odszedł Wielki - Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel... Żegnaj Romku... - czytamy na Facebooku Cugowskiego.

To piękny gest. Tym bardziej, że obu panów dzieliły konflikty, z którymi się nie kryli. Kością niezgody był zespół i jego rozpad, który został ogłoszony ponad 5 lat temu. Krzysztof Cugowski twierdził, że nigdy nie był skłócony z kompozytorem. Romuald Lipko miał na ten temat inne zdanie (więcej na ten temat TUTAJ). Wydaje się jednak, że teraz, w obliczu tragedii, o sporach i niesnaskach należy zapomnieć. 

Romuald Lipko. Kim był?

Romuald Lipko miał 69 lat. Był jednym z założycieli Budki Suflera i kompozytorem. To spod jego pióra wyszły takie utwory, jak: "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Jest taki samotny dom". Lipko współpracował też z innymi artystami: Anną Jantar (to on napisał utwór "Nic nie może wiecznie trwać"), Zdzisławą Sośnicką ("Aleja Gwiazd"), Urszulą ("Dmuchawce latawce wiatr"), Marylą Rodowicz czy Ireną Santor. Muzyk już od jakiegoś czasu nie pojawiał się w mediach. We wrześniu miał wystąpić w programie "Kuba Wojewódzki", ale w ostatniej chwili przed nagraniami trafił do szpitala. 

AG

Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (54)
Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski żegna lidera Budki Suflera
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 11 razy 5

  I warto było panie Krzysztofie takim pazernym? A teraz pisze Pan - Wielki przyjaciel. Naprawdę!
  Budka to była przede wszystkim osoba pana Romualda, a dopiero potem wokalista. A było ich trochę.
  Największa chemia była między tymi dwoma panami, a koniec był taki jak zwykle w polskim biznesie.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 6 razy 4

  Odchodzą wielcy rocka mojej młodości 60'-80' ale ich muzyki będę słuchał zawsze
  👍👍👍��

 • Mr. X

  Oceniono 6 razy 4

  Boże.
  Wspomnij duszę zmarłego Romualda, który odszedł do swojego świata.
  Czas mija, ludzie się zmieniają ale pozostanie w naszej pamięci.

  Tam na górze w niebie.
  Dobre dusze będą słuchać wspaniałej muzyki.

 • facet1

  Oceniono 6 razy 4

  Odszedł kolejny wspaniały muzyk i kompozytor:(
  Pamięć o Nim pozostanie w Jego muzyce i w nas.

 • darek655

  Oceniono 5 razy 3

  Dziękuję Panie Lipko że Pan BYŁ.

 • kolojabolo91

  Oceniono 3 razy 3

  Kondolencje dla rodziny , ale tak przy okazji , to przykro było patrzeć na konflikt Tych dwóch Legend polskiej sceny muzycznej. Abstrahując od powodów i racji , Panowie mieli naprawdę ostry konflikt i to w obliczu ciężkiej choroby Pana Romualda .Spieszmy się kochać (i godzić się z innymi )ludzi , tak szybko odchodzą.Zawsze chodzi o pieniądze o zawiść , ale życie to zaledwie chwila , moment , więc nawet największe spory nie mają sensu w obliczu nieuniknionej śmierci.Mam nadzieję, że Panowie kiedyś w lepszym miejscu wyściskają się serdecznie ,napiją się razem wódeczki i będą dawać wspaniałe koncerty na wieki! RIP !

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 2

  "Jesteś jak żagiel gwiezdny napój
  Wielkie skrzydła w wielki wiatr
  Żywe pochodnie płyniemy nad czasem
  W dróg nieprzetartych dal
  W nowe pejzaże ziemi niczyjej
  Gdzie nie bywał dotąd nikt"

 • dukeofmar

  Oceniono 1 raz 1

  Romuald Lipko był jednym z najznamienitszych kompozytorów polskich. Szczególnie cenię jego twórczość z lat 70-tych, kiedy napisał prawie całą muzykę na pierwsze dwie, genialne płyty Budki Suflera ("Cień wielkiej góry' i "Przechodniem byłem między wami'), które obok kilku albumów Czesława Niemena, SBB, Exodusu i Riverside stanowią kanon polskiego rocka progresywnego.Na przełomie lat 70/80-tych komponował rockowe i pop-rockowe przeboje dla Budki (płyty "Ona przyszła prosto z chmur", "Za ostatni grosz", "Czas czekania, czas olśnienia"), Izabeli Trojanowskiej i Urszuli. Z biegiem czasu jego muzyka zmieniała charakter i ciężar gatunkowy, lecz jest to powszechna przypadłość w świecie rocka (Genesis, Sting, Kansas - by wymienić pierwszych przychodzących na myśl artystów). Ta ostatnia epoka nie może jednak zmienić oceny całokształtu, która musi pozostać bardzo wysoka.

 • mbmbtb

  Oceniono 3 razy 1

  SMUTNO MI BARDZO... WIELKA SZKODA !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX