Reporter "Dzień Dobry TVN" zwolniony po prześmiewczym materiale o koreańskim muzyku! Co z Kalczyńską i Sołtysikiem?

Władze TVN-u postanowiły zakończyć współpracę z Adamem Federem, który zrealizował materiał na temat koreańskiego muzyka, uznanego za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Wiemy też, czy Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik będą dalej gospodarzami "Dzień Dobry TVN".

Nie milkną echa skandalicznego zachowania pracowników "Dzień Dobry TVN" po wyemitowaniu materiału o najprzystojniejszym mężczyźnie świata. Jak podały dziś Wirtualne Media, reporter z nim związany został zwolniony z pracy. Posadę zachował wydawca programu i jego gospodarze. 

Adam Feder zwolniony z "Dzień Dobry TVN"

We wtorkowym wydaniu "DDTVN" wyemitowany został materiał na temat najprzystojniejszego mężczyzny na świecie, Jeona Jung-kooka. Jeden z redaktorów wypytywał warszawiaków, co sądzą na temat przyznania takiego tytułu koreańskiemu muzykowi. Nie obyło się bez niewybrednych żartów, za które Adam Feder musiał zapłacić. Jak podały Wirtualne Media, dziennikarz stracił pracę. 

Co dalej z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem?

Nie popisali się również gospodarze wtorkowego wydania "DDTVN". Anna Kalczyńska wbiła szpilkę Jeonowi, drwiąc, że z Bradem Pittem nie ma raczej nic wspólnego. 

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta, czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - zaczęła Kalczyńska.

Wtem wtrącił się jej kolega, Andrzej Sołtysik, który parsknął śmiechem. Kalczyńska kontynuowała:

 Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym niespecjalnie bardzo męska, prawda? – spytała odnosząc się do Andrzeja.

Ten natychmiast zareagował.

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca (...) i mnóstwo kolczyków - dodał.

W sieci wylała się na nich fala krytyki. Po dłuższym czasie gospodyni śniadaniówki wystosowała oświadczenie, wyrażając skruchę. Przeprosiny opublikował na wszystkich swoich kanałach również TVN.

To jednak nie wszystko. Ponoć do KRRiT wpłynęły liczne skargi. 

Zarzuty dotyczyły dyskryminujących, obraźliwych komentarzy pod adresem zwycięzcy rankingu „100 najprzystojniejszych mężczyzn świata”, którym został koreański piosenkarz Jeon Jungkook. Wszystkie skargi były napisane w języku polskim - przekazała Wirtualnym Mediom rzeczniczka prasowa Teresa Brykczyńska.

Jak podejście Polaków do osób inaczej wyglądających, do ludzi o innych poglądach i orientacji ma się zmienić, skoro nawet doświadczeni dziennikarze pozwalają sobie na tak niestosowne żarty?

CW

Wpadkę w "Dzień Dobry TVN" zaliczyła kiedyś Kinga Rusin. Jej rozmowa z Dominiką Gwit nie należała do udanych. 

Więcej o:
Komentarze (129)
Reporter "Dzień Dobry TVN" zwolniony po prześmiewczym materiale o koreańskim muzyku! Co z Kalczyńską i Sołtysikiem?
Zaloguj się
 • j-a-ga

  Oceniono 18 razy 16

  Dziennikarz stracił pracę a co z wydawcą? Przecież to on dopuścił ten materiał do emisji. Kalaczyńska jest mie do ruszenia. Niestety.

 • pavn

  Oceniono 15 razy 15

  Kowal ( czytaj wydawca i prowadzący ) zawinił , Cygana ( czytaj reportera) powiesili . Czyli zgodnie z standardami korporacyjnymi . ;)

 • mietekkowalski

  Oceniono 17 razy 13

  Zabawne jest to, że Young cock nawet nie wie o istnieniu TVN, a oni go przepraszają:)))

 • jotemka0602

  Oceniono 21 razy 11

  No wygląda jak dziewczyna i wasze wrzaski tego nie zmienią. Chyba, że brodę zapuści.

 • klm747

  Oceniono 9 razy 9

  chyba ich popier.doliło całkiem - to nie jest już poprawność polityczna, to jest obłęd!

 • matts06

  Oceniono 8 razy 8

  Hahha, poleciał ten co pewnie był najmniej winny. Kazali mu zrobić taki materiał to zrobił. Chyba sam na to nie wpadł. Więc kiedy polecą głowy innych? Kiedy poleci głowa tego, kto ten materiał zlecił? Kiedy poleci głowa, wydawcy, który ten materiał wpuścił na antenę? Kiedy kary spotkają prezenterów, prezentujący poziom dna? Odpowiem - nigdy. Bo tak się zamiata sprawy pod dywan, konsekwencje ponosi ten co najmniej zawinił, znalazł się kozioł ofiarny, reszta może spać spokojnie.

 • mhjunior007

  Oceniono 8 razy 8

  "Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta, czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - zaczęła Kalczyńska."
  Nie widzę nic obraźliwego w tym stwierdzeniu. Jest to zupełnie neutralna wypowiedź.
  Natomiast już te uwagi o kolczykach, porównania do krów - owszem.

 • pjck

  Oceniono 7 razy 7

  No ale taka jest prawda - on nie ma nic wspólnego z Pittem czy Clooneyem.
  I nie jest męski. NIkt nie mówi, że to żle - ale nie jest i już.

 • jobrave

  Oceniono 7 razy 7

  Należę do zdecydowanych zwolenników tzw. poprawności politycznej, choć nieprzesadnej. Nieprzesadnej w tym sensie, że nie posuniętej do granic absurdu lub je przekraczającej. W tym wypadku chyba przesadzono - na świecie nie brakuje przecież chłopców o urodzie dziewczęcej, czy mężczyzn o urodzie kobiecej i wszyscy chyba wiemy, na czym taka uroda polega. Kobieca uroda normalnemu człowiekowi kojarzy się z delikatnością, subtelnością - nic w tym obraźliwego, no, ale jeśli ktoś ma inne skojarzenia, to sorry. Tak czy owak, moim zdaniem ani wydawca, ani prowadzący nie dopuścili się niczego, co zasługiwałoby na taką reakcję szefostwa TVN. Nie dajmy się zwariować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX