Reporter "Dzień Dobry TVN" zwolniony po prześmiewczym materiale o koreańskim muzyku! Co z Kalczyńską i Sołtysikiem?

Władze TVN-u postanowiły zakończyć współpracę z Adamem Federem, który zrealizował materiał na temat koreańskiego muzyka, uznanego za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Wiemy też, czy Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik będą dalej gospodarzami "Dzień Dobry TVN".

Nie milkną echa skandalicznego zachowania pracowników "Dzień Dobry TVN" po wyemitowaniu materiału o najprzystojniejszym mężczyźnie świata. Jak podały dziś Wirtualne Media, reporter z nim związany został zwolniony z pracy. Posadę zachował wydawca programu i jego gospodarze. 

Adam Feder zwolniony z "Dzień Dobry TVN"

We wtorkowym wydaniu "DDTVN" wyemitowany został materiał na temat najprzystojniejszego mężczyzny na świecie, Jeona Jung-kooka. Jeden z redaktorów wypytywał warszawiaków, co sądzą na temat przyznania takiego tytułu koreańskiemu muzykowi. Nie obyło się bez niewybrednych żartów, za które Adam Feder musiał zapłacić. Jak podały Wirtualne Media, dziennikarz stracił pracę. 

Co dalej z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem?

Nie popisali się również gospodarze wtorkowego wydania "DDTVN". Anna Kalczyńska wbiła szpilkę Jeonowi, drwiąc, że z Bradem Pittem nie ma raczej nic wspólnego. 

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta, czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - zaczęła Kalczyńska.

Wtem wtrącił się jej kolega, Andrzej Sołtysik, który parsknął śmiechem. Kalczyńska kontynuowała:

 Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym niespecjalnie bardzo męska, prawda? – spytała odnosząc się do Andrzeja.

Ten natychmiast zareagował.

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca (...) i mnóstwo kolczyków - dodał.

W sieci wylała się na nich fala krytyki. Po dłuższym czasie gospodyni śniadaniówki wystosowała oświadczenie, wyrażając skruchę. Przeprosiny opublikował na wszystkich swoich kanałach również TVN.

 

To jednak nie wszystko. Ponoć do KRRiT wpłynęły liczne skargi. 

Zarzuty dotyczyły dyskryminujących, obraźliwych komentarzy pod adresem zwycięzcy rankingu „100 najprzystojniejszych mężczyzn świata”, którym został koreański piosenkarz Jeon Jungkook. Wszystkie skargi były napisane w języku polskim - przekazała Wirtualnym Mediom rzeczniczka prasowa Teresa Brykczyńska.

Jak podejście Polaków do osób inaczej wyglądających, do ludzi o innych poglądach i orientacji ma się zmienić, skoro nawet doświadczeni dziennikarze pozwalają sobie na tak niestosowne żarty?

CW

Wpadkę w "Dzień Dobry TVN" zaliczyła kiedyś Kinga Rusin. Jej rozmowa z Dominiką Gwit nie należała do udanych. 

Zobacz wideo