Kim jest Jeon Jungkook, wokalista zespołu BTS? To najprzystojniejszy mężczyzna świata i to z niego w "Dzień dobry TVN" strojono sobie żarty

Koreańczyk Jeon Jungkook został najprzystojniejszym mężczyzną świata według TC Candler. Kim jest młody artysta, który zdetronizował Jasona Momoę w tym roku?

Jeon Jungkook jest południowokoreańskim piosenkarzem, autorem tekstów i producentem w zespole BTS. Urodził się 1 września 1997 roku w Pusanie w Korei Południowej i na początku tego roku został wybrany najprzystojniejszym mężczyzną na świecie. My sprawdziliśmy, kim jest jeden z najbardziej popularnych wokalistów z Azji.

Jeon Jungkook - kim jest najprzystojniejszy mężczyzna świata?

Jeon Jungkook uczęszczał do liceum plastycznego, jednak nie ukończył go, ponieważ jego kariera muzyczna zaczęła się rozwijać w zawrotnym tempie. Młody artysta wyjechał do Los Angeles i zadebiutował w 2013 roku jako członek zespołu BTS wydając singiel "2Cool 4Skool". Dwa lata później razem z pozostałymi członkami zespołu został nagrodzony przez Prezydenta Korei Południowej za zasługi dla kultury.

Pierwsze miejsce w rankingu na najprzystojniejszego mężczyznę świata nie jest jego jedynym osiągnięciem. Zajął trzecie miejsce na liście najbardziej lubianych celebrytów w Korei Południowej. Dzięki temu stał się jednym z uwielbianych i docenianych wokalistów w Korei, Japonii i Chinach.

 

Nic więc dziwnego, że gdy ujawnił, jakiego używa proszku do płukania, sprzedaż specyfiku wzrosła tak znacznie, że firma odnotowała ogromny wzrost wartości spółki. Podobnie było z winem, które pił podczas transmisji jednego z teledysków. Wino marki Merlot March wyprzedało się zaraz po opublikowaniu nagrania. Gdy zdradził, jaką książkę czyta (była to książka Kim Soo-hyun "I Decided to Live as Me"), ta od razu stała się bestsellerem w Korei Południowej i Japonii.

Jungkook tytuł najprzystojniejszego mężczyzny odebrał aktorowi Jasonowi Momoa, znanemu m.in. z serialu "Gra o tron" oraz filmu "Aquaman".

Niestety jak widać uroda wokalisty nie wszystkim przypadła do gustu. We wtorkowym programie "Dzień dobry TVN" prowadzący śniadaniówkę wyśmiali delikatną urodę Jungkooka. Internauci byli wściekli i oskarżyli stację o homofobię i rasizm. O całej sytuacji możecie więcej przeczytać TUTAJ >>>

BTS - gwiazdy Korei Południowej

Jeon Jungkook jest tylko jednym z siedmiu członków zespołu BTS. To jedna z najpopularniejszych koreańskich grup wokalnych nie tylko w swojej rodzimej Korei, ale już na całym świecie - sława chłopaków już dawno wyszła poza granice ich domu. Również w Polsce Jeon Jungkook, V, Suga, J-Hope, Jin, Jimin i RM cieszą się nieprawdopodobną popularnością - na razie głównie w kręgu fanów muzyki K-pop. Od kilku lat zajmują jednak pierwsze miejsca międzynarodowych list przebojów, są jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zarabiających gwiazd z Korei Południowej. Mają nawet swoje miejsce w Światowej Księdze Rekordów Guinessa. Jeśli jeszcze ich nie znacie, warto to zmienić, bowiem ani się obejrzycie, jak K-pop będzie obecny również w waszej ulubionej stacji radiowej.

Zobacz wideo

BO