Księżna Kate zrobiła wyjątkowe zdjęcia. Po drugiej stronie obiektywu osoby, które przeżyły Holokaust. "To prawdziwy zaszczyt"

Księżna Kate od dawna realizuje się jako fotografka. Ostatnio wzięła udział w projekcie, który ma na celu upamiętnienie ofiar Holokaustu.

84-letni Steven Frank był jednym z niewielu dzieci, które opuściły obóz koncentracyjny żywe. Wcześniej jego ojciec zginął w komorze gazowej. 82-letnia Yvonne Bernstein podczas drugiej wojny światowej ukrywała się we Francji. Wujek, który ją ochraniał, został zabity. W ramach obchodów 75. rocznicy zakończenia Holokaustu księżna Kate zrobiła pamiątkowe zdjęcia ocalałym i ich wnukom.

Księżna Kate sfotografowała ocalałych po Holokauście

Na jednym ze zdjęć widać, jak pan Frank trzyma patelnię, która należała do jego matki.

Księżna Kate jest patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jej wybór na to stanowisko nie był przypadkowy. Gdy studiowała historię sztuki, napisała pracę magisterską na temat fotografii.

To prawdziwy zaszczyt zostać zaproszoną do wzięcia udziału w tym projekcie. Mam nadzieję, że w jakiś sposób wspomnienia Yvonne i Stevena zostaną zachowane, gdy przekażą pałeczkę następnemu pokoleniu - powiedziała Kate po skończonej sesji zdjęciowej.

Fotografie wejdą w skład nowej wystawy, która zostanie otwarta w tym roku przez organizatorów Holocaust Memorial Day, Jewish News oraz Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Obejmie ona 75 zdjęć osób ocalałych z Holokaustu oraz ich rodzin.

Do tej pory księżna Kate fotografowała przede wszystkim swoje dzieci. Jak widać, żona księcia Williama potrafi podjąć również tematy, które wymagają zupełnie innego spojrzenia i wrażliwości.

Niedawno książę William i księżna Kate przyjęli afrykańskich przywódców w pałacu Buckingham:

Więcej o:
Komentarze (16)
Księżna Kate zrobiła wyjątkowe zdjęcia. Po drugiej stronie obiektywu osoby, które przeżyły Holokaust. "To prawdziwy zaszczyt"
Zaloguj się
 • valla

  Oceniono 6 razy 4

  dla kogo ten zaszczyt?

 • art_102

  Oceniono 11 razy 3

  Pic ma wodę fotomontaż.
  Widzę zdjecia - głównie jej dzieci - którymi zarzuca instagram i jest strasznie słaba, ma fatalne kompozycje. Robi błędy dzieciaka z pierwszym aparatem, i to nie każdego, bo niektóre mają fotograficzną intuicję,
  Zdjecia byłych więźniów mają dobre oświetlenie, kompozycję, jakiś tam pomysł a'la obraz i poprawną kompozycję.
  Na pewno nie robiła ich Kate!
  Tzn. jak już wszystko wymyślili, ustawili i oświetlili, to mogła nacisnąć palcem migawkę:))))
  Histeryczna próba pokazania, ze nie jest taka żadna, jak jest.
  Smutne tylko, ze wykorzystano do tego celu byłych więźniów obozów koncentracyjnych.
  Niesmak. Promować się na takich osobach?? Gdzie ta niby jej kultura i takt....!
  Zero wyczucia sytuacji i osób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX