Anna Lewandowska leczy Klarę w niekonwencjonalny sposób. Okłada ją smalcem. "Nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają właściwości lecznicze"

Anna Lewandowska zdradziła, w jaki sposób leczy chorą Klarę. Trenerka wykorzystuje niekonwencjonalne metody.

Ostatnio Anna Lewandowska zdradziła na Instagramie, że jej córka jest chora, przez co ona nie spała przez trzy noce, bo czuwała nad Klarą.

Mamy znają to doskonale. Maluszek chory, a mamy czuwają, bo nasze maluchy to nasze skarby. Mamy tę MOC. Za mną 3 nocka bez snu. Swoją drogą, nie przestaje mnie zadziwiać to, ile MY MAMY, jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie energii! - napisała na Instagramie.
 

Teraz we wpisie na blogu wyjawiła, w jaki sposób stara się wyleczyć chorobę Klary.

Anna Lewandowska okłada córkę smalcem

Trenerka znana jest z promowania zdrowego stylu życia i żywienia, nie dziwi zatem fakt, że do leczenia chorób wykorzystuje naturalne metody. Anna Lewandowska postanowiła smarować córkę gęsim smalcem.

Leczenie naturalnymi metodami opartymi na przepisach naszych babć staje się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod jest okład ze smalcu. Pomoże ci on w walce z kaszlem – pisze Anna na swoim blogu Healthy Plann by Ann.

Anna Lewandowska zdradza, że należy nałożyć smalec z gęsi na klatkę piersiową i wsmarować w skórę. Następnie trzeba przykryć pergaminem i owinąć ręcznikiem.

Czy metody Anny Lewandowskiej są skuteczne?

Oczywiście sposoby, które trenerka wykorzystuje do walki z chorobą, nie są niczym nowym. To popularna sprzed lat metoda, którą ceniły sobie nasze babcie. Pisze o tym poradnikzdrowie.pl.

Gęsi smalec to podobno sprawdzony sposób na przeziębienie. Jeśli męczą cię katar i kaszel, a dodatkowo masz podwyższoną temperaturę, rozpuść smalec gęsi z miodem w gorącym mleku i wypij przed snem. Taką miksturę babcie ze Śląska i podawały osobom przeziębionym, ponieważ ma właściwości rozgrzewające. W lecznictwie ludowym czystym gęsim smalcem smaruje się klatkę piersiową i plecy przed snem. Wówczas rozgrzewa i przynosi ulgę przy uporczywym kaszlu – czytamy na stronie.

Co jednak ciekawe, nie istnieją żadne dowody naukowe, które potwierdzałyby skuteczność tego sposobu.

Jednak nie ma dowodów naukowych, które potwierdzają te właściwości lecznicze smalcu z gęsi, dlatego nie zaleca się go stosować jako jedynej metody leczenia. W przypadku zapalenia oskrzeli należy skontaktować się z lekarzem - czytamy.

A wy korzystacie z niekonwencjonalnych sposobów leczenia?

KM

Anna Lewandowska w błyszczącej kreacji na firmowej wigilii:

Zobacz wideo