Olga Tokarczuk na oficjalnym bankiecie u króla. W końcu widzimy jej drugą suknię w całej okazałości. Kwintesencja szyku

W środę odbył się królewski bankiet dla Noblistów. Na to ważne wydarzenie, suknię Olgi Tokarczuk zaprojektował Tomasz Ossoliński. Projektant zdradza, na co musiał uważać podczas tworzenia projektu.

Olga Tokarczuk mimo tak ważnego wydarzenia, jakim jest odebranie Nagrody Nobla, pozostaje wierna swojemu eleganckiemu, ale i skromnemu stylowi. Tak też było i tym razem. Na bankiet wyprawiony przez króla Karola XVI Gustawa i jego żonę królową Sylwię, założyła kreacje od Tomasza Ossolińskiego.

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w kreacji Gosi Baczyńskiej

W środę wieczorem projektant na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcia z przymiarek, jednak nie mogliśmy zobaczyć całej kreacji, jedynie jej niewielką część. Aż do teraz. Dla projektanta to z pewnością było nie lada wyzwanie, gdyż tworząc ją, musiał przestrzegać kodeksu królewskiego. 

To suknia długa – protokół nie pozostawia wątpliwości: musi zakrywać buty i rozszerzać się ku dołowi. Ma asymetryczny dekolt i raglanowe rękawy. Granatową tkaninę z wysokiej jakości wełny skroiłem według zasad starego krawiectwa haute couture - napisał Tomasz Ossoliński na Instagramie.
Chciałem też, by suknia była drugoplanowa i nie odciągała uwagi od pisarki, która jest intelektualistką, nie celebrytką. Strój nie jest tu najważniejszy - dodał.

Podkreślał również, że suknia dla noblistki nie może być strojna. Dodatkowo kreacja musi być ekologiczna, ponieważ ochrona środowiska jest bardzo ważna dla Olgi.  

 

Kreacje Olgi Tokarczuk na wręczeniu Nagrody Nobla 

Suknia mimo prostoty jest bardzo elegancka i gustowna. Tomasz Ossoliński zaprojektował również kreacje dla męża i syna Tokarczuk, którzy towarzyszyli pisarce na wystawnym bankiecie.

Przypomnijmy, że Nagrodę Nobla Olga odebrała w sukni od Gosi Baczyńskiej. Czarna suknia ze stójką doskonale podkreślała styl pisarki. 

 

Cieszymy się, że na tak ważne wydarzenie Olga Tokarczuk zdecydowała się na polskich projektantów. 

A wam podobają się kreacje Olgi?

BO

Poniżej możecie zobaczyć, jak Olga Tokarczuk prezentowała się na czerwonym dywanie przed filharmonią. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.