Olga Tokarczuk odebrała literackiego Nobla w przepięknej kreacji Gosi Baczyńskiej. Klasa!

10 grudnia to wielki dzień dla Olgi Tokarczuk. Pisarka odebrała Literacką Nagrodę Nobla w stolicy Szwecji, w Sztokholmie. Na gali Polka pojawiła się w kreacji projektu Gosi Baczyńskiej. Klasa!

We wtorkowe popołudnie oczy wszystkich Polaków z pewnością były skierowane na Olgę Tokarczuk. O literackim Noblu dla pisarki media rozpisują się od tygodni. 10 grudnia laureatka oficjalnie odebrała nagrodę w Sztokholmie. 

ZOBACZ TEŻ: Kasia Tusk zaapelowała o wsparcie dla Olgi Tokarczuk. Wiemy, jaki był tego efekt

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla

W tym uroczystym dniu o stroje polskiej pisarki zadbali najlepsi polscy projektanci. Olga Tokarczuk na oficjalnej gali wręczenia nagród pojawiła się w kreacji Gosi Baczyńskiej. Czarna suknia do ziemi z ozdobną stójką doskonale podkreśliła styl polskiej pisarki. Sama projektantka zapowiadała, że nie chce przebierać artystki za nikogo innego.

Natomiast na bankiecie, który odbędzie się po gali Tokarczuk ma pojawić się w projekcie Tomasza Ossolińskiego, który zadbał także o ubrania jej męża i syna. 

Olga Tokarczuk i jej "noblowskie" stylizacje

O wyborze projektantów na ten wyjątkowy dzień pisarka poinformowała sama w mediach społecznościowych. 

Szanowni Państwo, ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna. Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie. Dziękuję! - czytamy na Facebooku pisarki. 

Cieszymy się, że Tokarczuk postawiła na polskich projektantów. A efekt? Naszym zdaniem znakomity.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.