Olga Tokarczuk odbierze Nobla w kreacji Gosi Baczyńskiej. Wiemy, kto zaprojektował drugą suknię

Olga Tokarczuk 10 grudnia odbierze Literacką Nagrodę Nobla w Sztokholmie. Pisarka tego dnia założy dwie kreacje. Jedną projektu Gosi Baczyńskiej, drugą Tomasza Ossolińskiego.

Dziś bez wątpienia wszystkie oczy będą skierowane na Olgę Tokarczuk, która oficjalnie odbierze Literacką Nagrodę Nobla w Sztokholmie. W tym uroczystym dniu o stroje polskiej pisarki zadbają najlepsi polscy projektanci. 

Kto projektuje dla Olgi Tokarczuk?

Pytań o stylizację Olgi Tokarczuk nie brakowało, więc sama zainteresowana zdecydowała się oznajmić światu, kto zadba o jej kreację tego dnia. Okazało się, że będzie miała je dwie. W mediach społecznościowych przyznała bowiem, że podczas ceremonii wręczenia nagród Nobla będzie miała na sobie suknię od Gosi Baczyńskiej, a na bankiet włoży projekt Tomasza Ossolińskiego, który zadbał również o ubrania dla jej męża i syna. 

Szanowni Państwo, ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna :) Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie :) Dziękuję! - czytamy na Facebooku pisarki. 

Gosia Baczyńska nie kryje swojej dumy z tego, że to właśnie w sukni jej projektu Polka będzie odbierała nagrodę. Swoimi emocjami podzieliła się w kilku wpisach na Instagramie. 

 

To już nie pierwszy raz, gdy Gosia Baczyńska jest doceniona. Dwa lata temu projektowała specjalnie dla samej księżnej Kate. 

Jesteście ciekawi, co naszykowała dla Olgi Tokarczuk?

Przemowa Olgi Tokarczuk w Sztokholmie:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.