Dziewczyna Keanu Reevesa nie ulega presji i nie farbuje swoich siwych włosów. Alexandra Grant ma ważny powód

Kiedy po raz pierwszy Keanu Reeves pokazał się na ściance ze swoją dziewczyną Alexandrą Grant, wiele osób zastanawiało się, dlaczego kobieta nie farbuje swoich siwych włosów. Okazuje się, że artystce chodzi głównie o zdrowie.

Siwe włosy od zawsze kojarzą nam się z osobami starszymi. Coraz częściej jednak siwienie dopada już osoby w naprawdę młodym wieku. Przekonała się o tym Alexandra Grant, partnerka Keanu Reevesa. Na Instagramie wyznała, że pierwsze oznaki siwienia zauważyła już jako 20-latka. 

Zaczęłam siwieć, gdy skończyłam 20 lat. Farbowałam włosy na każdy możliwy kolor, dopóki mój organizm przestał tolerować chemikalia. Gdy skończyłam 30 lat, pozwoliłam, aby moje włosy zmieniły kolor na “blond”.

- wyznała na Instagramie. 

 

Wiele kobiet dziękowało jej za ten wpis, bo dzięki jej historii niektóre również postanowiły zaprzestać farbowania włosów.

Alexandra Grant nie farbuje włosów ze względów zdrowotnych 

Artystka na Instagramie opublikowała fragment badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Północnej Karoliny, które pojawiły się w "International Journal of Cancer”. Pokazują one, że istnieje powiązanie pomiędzy farbowaniem i prostowaniem włosów a rakiem piersi. Czy zatem teraz każda kobieta, która farbuje włosy, powinna wpaść w panikę? Otóż nie. Sami naukowcy przyznali, że badana grupa 47 tys. kobiet była w tak zwanej grupie ryzyka, czyli były to osoby, które mają siostry ze zdiagnozowanym już rakiem piersi. A zatem potencjalnie same także są zagrożone tą chorobą. Wniosek ich jest taki, że kobiety, które częściej prostowały bądź farbowały włosy, chorują na raka piersi proporcjonalnie częściej niż te, które tego nie robią. 

Badaniu poddały się kobiety z różnych środowisk w Stanach Zjednoczonych oraz Portoryko. Tak więc w badanej grupie znalazły się zarówno białe kobiety, jak i Afroamerykanki, co dało naukowcom okazję do porównania ryzyka rozwoju raka piersi w różnych grupach etnicznych. W grupie białych kobiet farbujących i prostujących włosy zachorowanie na raka piersi w późniejszym czasie było o osiem proc. wyższe niż u kobiet, które tego nie robiły. Znacząca różnica widoczna jest w grupie kobiet ciemnoskórych, bo tutaj współczynnik wyniósł aż 60 proc. u kobiet regularnie farbujących i prostujących włosy. Więcej przeczytacie o tym tutaj

Dodajmy, że Alexandra Grant w tym roku skończyła 46 lat. Jest utalentowaną i cenioną artystką. Dyplom kalifornijskiego wydziału Rysunku i Malarstwa uzyskała w roku 2000. Swoje prace wystawia w najlepszych galeriach na świecie. 46-latka jest także aktywistką i feministką.

Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrót jej choroby. "Wysyłają je za granicę"

Zobacz wideo
Więcej o: