Eurowizja Junior 2019. Dowiedzieliśmy się, kto otworzy konkurs. Wybór organizatorów jest zaskakujący

Eurowizja Junior 2019 coraz bliżej. Na scenie w Gliwicach w niedzielę zmierzą się największe wokalne talenty Europy. Jednak oficjalne i uroczyste otwarcie konkursu odbędzie się już w poniedziałek. Wiemy, kto na nim wystąpi.

Już w niedzielę 24 listopada odbędzie się finał Eurowizji Junior 2019. Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel podczas ubiegłorocznej edycji w Mińsku na Białorusi, konkurs odbędzie się w Gliwicach. Jednak tydzień wcześniej, w Katowicach, nastąpi uroczysta ceremonia otwarcia imprezy. Wystąpią na niej ulubieńcy nastolatek - zespół 4Dreamers.

Eurowizja Junior 2019 - 4Dreamers na otwarcie konkursu

W poniedziałek o godz. 16:00 w Katowicach rozpocznie się ceremonia otwarcia konkursu Eurowizji Junior. Wystąpi na niej zespół 4Dreamers. W rozmowie z "Party" chłopcy przyznają, że niezwykle się cieszą. Włożyli w przygotowania do występu dużo pracy i zaprezentują nowy układ choreograficzny.

Występ na Eurowizji był naszym marzeniem. Otwarcie to jest coś niesamowitego. Biorąc pod uwagę, że utwór będzie po angielsku i nie śpiewaliśmy go jeszcze nigdy, to będzie na pewno duży stres. Mamy nadzieję, że sobie z nim poradzimy - powiedział Mateusz Gędek, członek zespołu.
 

4Dreamers - od "The Voice Kids" do nominacji do Fryderków

Zespół 4Dreamers został utworzony po pierwszej edycji programu The Voice Kids. W skład zespołu wchodzą Jakub Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk. Chłopcy wzięli udział w programie solowo i rywalizowali w różnych grupach. Jakub był podopiecznym drużyny Dawida Kwiatkowskiego, Tomasz i Mateusz byli członkami grupy Edyty Górniak, a Maksymilian należał do zespołu Tomsona i Barona. W programie rywalizowali zresztą z Roksaną Węgiel, która jednak okazała się od nich lepsza.

Po finale nastolatkowie założyli swój zespół o nazwie 4Dreamers. 24 lutego 2018 roku zagrali pierwszy koncert, a do sieci wrzucili teledysk do piosenki "Sekret".

Chłopcy mają na swoim koncie już dwie płyty. W maju 2018 wydali krążek nazwany "4Dreamers", za to w marcu 2019 ukazała się drugi longplay, zatytułowany "nb.". W tym roku boys band został nominowany do nagrody Fryderyki, w kategorii: Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa.

DK

Dawid Kwiatkowski o Telekamerach, The Voice Of Kids i Roksanie Węgiel:

Zobacz wideo