Eurowizja Junior 2019 zaczyna się za moment. Gliwice już gotowe - skończono efektowną scenę

Zbliża się Eurowizja Junior 2019, która odbędzie się w tym roku w Polsce - dzięki Roksanie Węgiel, która w 2018 roku zwyciężyła w czasie finału w Mińsku. Konkurs odbędzie się w hali Arena Gliwice - scena już stoi!

Trwają przygotowania do 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który zostanie rozegrany 24 listopada w Gliwicach. Pozostało kilkanaście dni do tego wydarzenia, ale scena, na której będą występować dzieci z całej Europy. jest już gotowa. I jest piękna.

Eurowizja Junior 2019 - scena już stoi

Pozostało 12 dni do konkursu Eurowizji Junior, a dziś możemy zobaczyć, jak wygląda scena. Organizatorzy pokazali gotową scenografię z włączonym oświetleniem i trzeba przyznać, że widok robi wrażenie. Lada moment rozpoczną się pierwsze próby przed występami konkursowymi. Okazuje się też, że elementy widoczne na scenie mają głębsze znaczenie. Jakie? Oto, co o "świetlistych wstążkach" mówi organizator:

Wyjątkowość dekoracji polega na jednym przyciągającym wzrok elemencie - wstążce LED. Dzięki temu dekoracja jest przestronna, lekka i prosta w swojej formie. Wszystkie elementy dekoracyjne są miękkie i obłe. Kojarzą się z wiatrem, powietrzem - niczym latawiec, dmuchawiec.

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach

Śląskie miasto zostało wybrane na miejsce konkursu w wyniku przetargu. Kandydatami do organizacji imprezy były również miasto stołeczne Warszawa oraz Kraków. Gliwice wygrały, ponieważ dysponują nowoczesną i reprezentatywną halą, w której bez problemu można zbudować odpowiednie zaplecze jednego z większych konkursów europejskich.

Tegoroczną Eurowizję Junior poprowadzą Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora. Polskę reprezentować będzie Viki Gabor.

DK

Zobacz spot promocyjny Eurowizji Junior 2019

Zobacz wideo
Więcej o: