Maffashion na sesji na Islandii. Dla pięknych zdjęć zniszczyła przyrodę? Wylądowała na grupie "Głupie rzeczy, jakie turyści robią w Islandii"

Maffashion znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak niszczyła cenny mech na Isladnii. Blogerka była na planie zdjęciowym do nowej reklamy firmy odzieżowej.

Gwiazdy chętnie apelują do swoich fanów, aby ci dbali o środowisko, a eko lifestyle stał się bardzo modny. Szczególnie teraz, gdy problemy związane ze środowiskiem się namnażają, ten temat budzi coraz więcej emocji. Niestety apelujący o poszanowanie przyrody celebryci, sami nie świecą dobrym przykładem, jak np. Maffashion

Maffashion niszczy przyrodę na Islandii

Maffashion podjęła kolejną współpracę z potężną marką odzieżową. Polska blogerka, jak również infuencerzy z całego świata zostali wysłani przez firmę na Islandię, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa promująca najnowszą kolekcję. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kolidowałoby to z ochroną przyrody, a dokładniej cennego mchu. Na wiele miejsc na Islandii nie można wejść, aby właśnie zapobiec kolejnym zniszczeniom. Niestety Maffashion, jak również inni blogerzy nie dostosowali się do przepisów i oznaczeń, co poskutkowało zniszczeniem mchu. Sytuację opisała jedna z internautek, na facebookowej grupie: "Stupid things tourists do in Iceland" (Głupie rzeczy, jakie robią turyści na Islandii). 

Aby uzyskać więcej polubień, chodziła po cennym mchu, tym samym go niszcząc. To osoba publiczna. Wkurza mnie to, że ludzie nadużywają „darmowej” natury dla własnego zysku. Przede wszystkim weszli do strefy zabronionej, aby dokończyć zdjęcia Czy można to gdzieś zgłosić?- pyta podirytowana internautka.

W komentarzach pozostali internauci również niepochlebnie wypowiadali się o zachowaniu Maff, zarzucając jej hipokryzję i bezmyślność. Oczywiście niszczenie drogocennej przyrody jest po prostu słabe i nie ma z czym tutaj dyskutować, jednak robienie na Maffashion linczu też nie do końca nam się podoba. Dlaczego? Julka, jak cała reszta blogerów została tam zaproszenia, a wszystkie sprawy związane z organizacją sesji i doborem miejsc nie były jej decyzją, a producenta.

Maffashion w odważnej kampanii reklamowej. ZOBACZ WIDEO:

Zobacz wideo

RG

Więcej o: