David Bowie miał romans z Adą Rusowicz. Jej córka dowiedziała się o tym po latach. Zdradziła to przyjaciółka mamy

O tym, że Ada Rusowicz i David Bowie mieli romans, wiemy już od jakiegoś czasu. Jednak teraz możemy dowiedzieć się więcej szczegółów. Zawiera je książka "Być dzieckiem legendy".

Po raz pierwszy media doniosły o tym, że Ada Rusowicz i David Bowie mieli romans, w 2012 roku. Poznali się na festiwalu na Malcie w roku 1969. Nasza gwiazda reprezentowała wtedy Polskę i zachwyciła artystę. Jak wspomniała jej córka, Anna Rusowicz, w rozmowie z Darkiem Maciborkiem, "między mamą i Davidem Bowie bardzo szybko narodziła się przyjaźń".

David Bowie i Ada Rusowicz mieli romans

Rusowicz była wtedy jedną z najpopularniejszych polskich artystek i niedawno zakończyła związek z Czesławem Niemenem, który odszedł do innej kobiety. David Bowie także niedługo cieszył się jej względami. Rusowicz wybrała Wojciecha Kordę, czyli kolegę z zespołu Niebiesko-Czarni. Doczekali się oni córki Anny, która poszła w ślady rodziców. Piosenkarka o tym, że jej mama przed laty miała romans z legendą muzyki, dowiedziała się od przyjaciółki Ady Rusowicz.

Ty wiesz, że twoja mama spotykała się z Davidem Bowie! Nawet u niego w Londynie była - wyznała jej Wanda Kwietniewska.

Do tej pory Ania Rusowicz przechowuje pamiątkę po zmarłym trzy lata temu artyście. Jest to miłosna notatka, którą Bowie podarował Polce. Jej treść jest jednak chroniona i piosenkarka bardzo dba o to, żeby została tajemnicą.

Te związki to już przeszłość, ale nigdy ich nie zapomnimy. Pamiętacie, że te gwiazdy były kiedyś razem?

Zobacz wideo

Choć Ania Rusowicz nie chce zdradzać więcej szczegółów O romanSIE jej mamy i artysty, o kulisach ich relacji można przeczytać w książce Małgorzaty Puczyłowskiej "Być dzieckiem legendy".

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.