Znana dietetyk wkurzona na scenę z "Rodzinki.pl". Poszło o Kożuchowską karmiącą wnuczkę

Ostatnii odcinek "Rodzinki.pl" zszokował znaną panią dietetyk. Poszło o dosładzanie jedzenia kilkumiesięcznej dziewczynce.

"Rodzinka.pl" na językach. Wszystko przez scenę, w której Natalia Boska (Małgorzata Kożuchowska) karmi kilkumiesięczną wnuczkę twarogiem z cukrem. Magda (Olgi Kalickiej) - mama dziewczynki -  upomniała rozradowaną babcię, a internauci nie pozostawili na niej samej suchej nitki. W obronie rodzicielki stanęła znana pani dietetyk.

"Rodzinka.pl" - pani dietetyk krytykuje zachowanie dziadków i internautów

Joanna Dronka-Skrzypczak postanowiła skomentować całe zajście na facebookowym funpage'u. Zaczęła od opisania sceny serialu, gdzie skrytykowała babcię Boską. 

Dzisiaj mignęła mi gdzieś reklama serialu Rodzinka.pl TVP. Jest tam motyw babci, która chyba po tym jak została babcią upadła i mocno uderzyła się w głowę.

Następnie odniosła się do komentarzy, w których widzowie pochwalili zachowanie bohaterki granej przez Kożuchowską, potępiając reakcję młodej mamy granej przez Kalicką.

Prawie żadnych pozytywnych reakcji na młodą matkę, która chce żywić swoje dziecko z sensem i bez cukru od pierwszych miesięcy życia. Zero zrozumienia i wsparcia. Natomiast biadolenie jak to teraz biedne babcie nie mogą w dzieci cukru ładować, jakie to niewdzięczne są te młode matki, jakie wymysły mają.

Dronka-Skrzypczak jasno opowiedziała się po stronie "nowoczesnych rodziców", którzy pilnują, by ich maluchy od najmłodszych lat nie przyzwyczajały się do cukru.

 
Ja się pytam - gdzie jest umiar w ładowaniu w kilkumiesięczne dziecko cukru? Gdzie jest umiar w tym, że dosładzamy "dla smaku" jedzenie dla dziecka? I nie, to nie jest "od okazji", "czasami". To jest notoryczne, częste i niestety, jak widać zupełnie nadal oczywiste, że babcia i dziadek dziecku cukier dawać mogą i już. Wiele się jeszcze musi zmienić. Ja chcę tylko powiedzieć rodzicom - nie, nie jesteście nienormalni, że ograniczacie dziecku słodkości. Nie, nie jesteście nienormalni, że nie dosładzacie wszystkiego. I nie, nie jesteście niewdzięczni i nienormalni, że prosicie dziadków o uszanowanie tej decyzji. To Wy jesteście po właściwej stronie - zdrowia Waszego dziecka!

Cóż ciężko się nie zgodzić z panią dietetyk. Miejmy nadzieję, że jej post przeczyta wiele osób, którzy uświadomią sobie, że cukier to po prostu biała śmierć.

CW

Olga Kalicka niedawno została mamą. Zanim urodziła swoje pierwsze dziecko wyprawiła baby shower. Zobaczcie jak wtedy wyglądała.

Zobacz wideo