Książę Harry przerwał milczenie w sprawie lotów prywatnym odrzutowcem. Te loty im się po prostu należały?

Książę Harry zabrał wreszcie głos w sprawie prywatnych lotów odrzutowcem. Jego wypowiedź można sprowadzić do jednego - te loty po prostu należały się przedstawicielom rodziny królewskiej.

Książę Harry przebywa w Amsterdamie, gdzie zainicjował nowe przedsięwzięcie. "Travalyst" ma promować ekologiczne podróże. To odrobinę kłóci się z postawą jego i Meghan Markle w ostatnim czasie. Ich prywatne wyprawy wakacyjne prywatnymi odrzutowcami stały się symbolem hipokryzji pary, która kreuje się jako proekologiczna.

Książę Harry o prywatnych lotach odrzutowcem

Książę Harry został oczywiście zapytany o wyprawę do Nicei i na Ibizę. Poleciał tam razem z Meghan prywatnym odrzutowcem, a nie zwykłym samolotem rejsowym. Przez to do atmosfery trafiło wielokrotnie więcej zanieczyszczeń, niż mogłoby, gdyby Meghan i Harry wybrali lot razem ze zwykłymi śmiertelnikami. Co odpowiedział Harry na zarzut, że postąpili nieekologicznie?

99 proc. moich podróży to podróże komercyjnymi środkami. Niekiedy jednak zachodzi konieczność, która ze względu na okoliczności sprawia, że potrzebuję zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo. To naprawdę bardzo proste. Wszystko polega na zbalansowaniu - odparł książę Harry, odrobinę zdenerwowany pytaniem.

Czyli generalnie "nic się nie stało". Rozumiemy Harry'ego, ale to nadal trochę trąci hipokryzją. Zwłaszcza w obliczu rozpoczynania inicjatywy promującej ekologiczne podróżowanie.

Ile razy książę Harry i Meghan Markle podróżowali prywatnymi samolotami?

Skoro jednak książę Harry sam wywołał pewne konkretne liczby do tablicy, dziennikarze powiedzieli "sprawdzam". Okazało się, że od ślubu z Meghan Markle Harry i jego małżonka (lub sam Harry) wykonali 10 podróży samolotami. Aż sześć z nich to były loty prywatnymi maszynami. Wychodzi na to, że to nie jest 99 proc. lotów komercyjnych, a "zaledwie" 40 proc.

"Dailymail" wyliczył wszystkie loty, jakie Harry i Meghan wykonali od sierpnia 2018 roku:

  1. Oficjalna wizyta w Irlandii 2018 - lot prywatny
  2. Wakacje u Clooney'ów 2018 - lot prywatny
  3. Oficjalna wizyta w Australii, Nowej Zelandii, Fidżi i Tonga 2018 - lot czarterowy
  4. Oficjalna wizyta w Maroko 2019 - lot czarterowy
  5. Wyprawa Meghan Markle do Nowego Jorku na babyshower 2019 - lot prywatny
  6. Harry we Włosech 2019 - lot czarterowy
  7. Harry na Sycylii 2019 - lot prywatny
  8. Wakacje na Ibizie 2019 - lot prywatny
  9. Wakacje w Nicei 2019 - lot prywatny
  10. Harry w Amsterdamie 2019 - lot czarterowy

Musicie przyznać, że to wyliczenie nie pomaga Harry'emu. Ale skoro sam mówił o 99 proc., to nie powinien się dziwić, że ktoś to sprawdzi.

O co chodzi z tym śladem węglowym i dlaczego to takie ważne? Sprawdźcie, czemu książę Harry i Meghan Markle mają sporo na sumieniu - ich loty wpływają też na nas:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA